İklim teknolojisine gece terlemeleri: Kelvin ısı pompalarını gözler ve 30 milyon dolar alır

Radyatör Laboratuvarlarıbuhar radyatörünün gece terlemelerini çözmek için doğmuş bir şirket (bir Tümüfazlayaygın New York gibi şehirlerde sorun), 30 milyon dolarlık yeni fonla akıllı radyatör kapaklarının ötesine geçiyor. Firma yeni ismini de duyurdu. Kelvin.

İklim teknolojisi odaklı yatırımcı 2150 Şirketten yapılan açıklamada, Kelvin’in A serisi turunu yönetirken, Schmidt Family Foundation (namı diğer Google parası), NYC için Ortaklık Fonu (namı diğer özel sermaye parası) ve “birkaç eski yatırımcı” da katkıda bulundu.

Kelvin’in “Rahat” radyatör kapağı Kickstarter’da piyasaya sürüldüğünde, şirket bunu aşırı sıcak radyatörler için “NEST termostat” olarak tanıttı. O zamandan beri ürün, kiracılar için kumaş kılıflardan (düşün: dev fırın eldivenleri) bir dizi ürüne dönüştü. daha şık metal kapaklar Kelvin, TechCrunch’a verdiği demeçte, bir abonelik kapsamında binalara “yaklaşık 10-15 $ / daire / ay” maliyetiyle teklif edildi.

Kelvin, değerlemesini paylaşmayı reddetti ve parayı İngiltere, Almanya ve Avrupa’nın diğer bölgelerine yayılmak için kullanacağını söyledi. Şirket, ısı pompaları – ısıtma teknolojisi sunmaya başlamayı planladığını da sözlerine ekledi. bina dekarbonizasyonu – “bu yılın sonlarında.”

Kelvin’in kendisini diğerlerinden farklılaştırmasının zor olup olmayacağı soruldu. aynı adı taşıyan sıcaklık ölçeğişirket TechCrunch’a “kafa karışıklığı konusunda aşırı endişelenmediğini” söyledi.

Şirket, “Teknoloji kapsamımız radyatörlerin ötesine genişledikçe, özlü ve misyonumuzu açıklayan bir isim istedik” dedi. “Aslında, yapmaya çalıştığımız şey, dolu alanlar için sıcaklık kontrolünü mümkün olan en uygun maliyetli şekilde yükseltmek.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın