PC için Google Play Games beta sürümü, Hindistan dahil 60’tan fazla yeni ülkeye yayılıyor

rent a car 34

Google, kullanıcıların Android oyunlarını Windows sistemlerinde oynamasına olanak tanıyan Play Games beta for PC projesini 50’den fazla ülkede tanıttıktan sonra nihayet Hindistan’da da başlattı. Program aynı zamanda Arjantin ve Güney Afrika da dahil olmak üzere 60 başka ülkeye genişletilerek toplam kullanılabilirlik 120’den fazla ülkeye getiriliyor.

İlk başlatılan 2022’de proje o zamandan beri kademeli olarak aşağıdakiler gibi farklı bölgelere genişletildi: Son birkaç ayda Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya, Hong Kong, Singapur ve Avrupa.

PC’de Google Play Oyunlar, kullanıcıların Windows 10’u 4 CPU fiziksel çekirdeği, katı hal sürücüsünde (SSD) 10 GB ücretsiz depolama alanı, Intel UHD Graphics 630 GPU veya benzer bir bilgisayar ve 8 GB RAM ile çalıştırmasını gerektirir. Program şu anda beta aşamasında olduğundan, bu gereksinimler son sürümde değişebilir. Google, Cuma günü Hindistan’daki kullanıcıların hizmete hem İngilizce hem de Hintçe olarak erişme seçeneğine sahip olacağını söyledi.

Kullanıcıların, oyun oynamak için donanım sanallaştırmasının açık olduğu bir Windows yönetici hesabına sahip olmaları gerekir.

“Eversoul”, “Lords Mobile” ve “Evony: The King’s Return” gibi mevcut oyunların yanı sıra oyuncular artık “Ludo King” ve “Hitwicket Games” gibi Hint oyunlarına da erişebilecek. Genel olarak, Google, program kapsamında 100’den fazla başlık sunmaktadır.

Kullanıcılar, oyun ilerlemelerini Android telefonlar, tabletler, Chromebook’lar ve PC gibi cihazlar arasında senkronize edebilir. Geçen yıl, Google ayrıca klavye kontrolünü test etmeye başladı. ChromeOS’ta Android oyunlarını seçin.

Mart ayında Google, oyun yapımcılarının oyunlarında hızlı bir şekilde hata ayıklaması için bir öykünücü de başlattı. Ayrıca şirket, geliştiricilerin oyunlarını ayarlamaları ve dağıtmaları için Android Studio ile entegrasyon sunuyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın