Kenya’nın Avukatlar Merkezi, yeni başlayanların mevzuat uyumluluğunu karşılamalarına yardımcı olma konusunda ilgi görüyor

rent a car 34

Uyumsuzluk nedeniyle düzenleyicilerle çatışan Afrikalı startup’lar, bazı pazarlarda işletmelerinin feshedilmesi veya çalışamaz hale gelmesi de dahil olmak üzere, genellikle geniş kapsamlı sonuçlarla karşı karşıya kalıyor. bazı ölçek büyütmelerle deneyimlendi geçen sene.

Kurallara uymama vakaları, genellikle kuruluş aşamasında uygun rehberliğin olmaması nedeniyle, Afrika’nın yeni başlayan topluluklarında yaygındır. Linda Bonyoyasal teknoloji girişimini kurduktan sonra bu boşluğu fark etti, Avukatlar Merkezi, altı yıl önce Kenya’da. Yeni başlayanların faaliyetlerini hukuk sınırları içinde kurmakta zorlandıklarını tespit etti.

Gözlemi onu, startup’ların diğer gerekliliklerin yanı sıra yasal olarak operasyonlar kurmasına, net yapılara ve kurumsal yönetişime sahip olmasına, fon toplamaya hazırlanmasına ve öngörülen düzenlemelere veya yasalara uyumlu kalmasına yardımcı olan bir hukuk ve teknoloji hızlandırıcı programı başlatmasına yöneltti.

Lawyers Hub, girişim kurucularını, kalkınma ajansları da dahil olmak üzere kurumlarla ortaklaşa sunulan ve aynı zamanda avukatlarıyla isteğe bağlı bire bir oturumlarla zenginleştirilen, küratörlüğünü yaptığı ücretsiz program aracılığıyla alır. Şimdi üçüncü yılında olan 12 haftalık program, Bonyo’nun erişim ve finansman açısından eksik olduğunu söylediği tohum aşamasındaki girişimleri hedefliyor.

Bonyo, “Kurucular finans, vergi yasaları, fikri mülkiyet, bir finansman turuna hazırlanmak için ihtiyaç duydukları ve sınırlarının ötesine geçmeleri gerekenler konusunda eğitiliyorlar” dedi ve kurucuların aynı zamanda kurucu ortak ilişkileri, çatışmaları yönetme konularında da yönlendirildiğini sözlerine ekledi. ve şirket kapanışları – işler planlandığı gibi gitmediğinde.

Bu yılki kohort, kıtanın dört bir yanından çekilen 200 yeni girişimden oluşuyor ve bu da Lawyers Hub’ın sunduğu hizmetlere yönelik bir talebe işaret ediyor.

Bonyo, bir kanser teşhisi nedeniyle geçen yıl Hindistan’da altı ay hastanede kalmasına rağmen işinin devamlılığı üzerinde çok az etkisi olmasına rağmen, bir girişimdeki yapıların önemini çok iyi biliyor.

Bonyo, “Lawyers Hub faaliyetlerine devam edebildi ve geçen yıl festivale ev sahipliği yapabildik çünkü ekip işi sürdürdü çünkü yokluğumda sürekliliğe izin veren bir yapımız vardı” dedi.

“Yapı önemlidir, kurucuların kendilerini işten ayırmalarına (çünkü onlar işin bir parçasıdır) ve her bir üyenin rolünü tanımlamaya yardımcı olur. Startup’lar ayrıca operasyonları merkezden dağıtabilir ve diğer insanların işte aktif rol oynamasına izin verebilir,” dedi Bonyo.

Lawyers Hub’ın hızlandırıcı programını başlatmasına öncülük eden start-up, Afrika’nın dijital politika yetenek havuzunu artırma konusunda geleneksel avukatların becerilerini geliştirmek için bir burs programı yürütüyordu.

Burs, bu yıl Afrika’da 24 ülkeden yapılan 508 başvuru ile üst düzey yetenekleri çekmeye devam ediyor. Geçen yılki 15’e göre hafif bir artışla yirmi üç, altı aylık ücretli programa tabi tutulacak.

Ayrıca ev sahipliği yaptıkları Hukuk Teknolojisi festivali uzmanların, politika yapıcıların ve kurucuların, bu hafta başlarında düzenlenen bu yılki zirvenin teması olan yapay zeka ve Afrika içi ticaret gibi çeşitli konularda bölgesel sohbetler için bir araya geldiği her yıl.

Bonyo ve buna bağlı olarak Lawyers Hub, Kenya’nın Veri Koruma Yasası dahil olmak üzere bir dizi dijital politikanın geliştirilmesinde etkili oldu ve Somali gibi çeşitli Afrika hükümetlerine dijital kimlik konusunda ve Nijerya’ya AI politikası konusunda danışmanlık yaptı.

Dijital hukuk ve veri yönetişimi alanındaki uzmanlığı, yakın zamanda Dünya Ekonomik Forumu’nun Küresel Konsey Düzenleme ve insanların acil ihtiyaçlarını karşılamak için teknolojilerin kullanılması ve bunların sorumlu bir şekilde ölçeklendirilmesi dahil olmak üzere bir dizi konuyu ele almak için Teknoloji Politikasının geleceği hakkında.

Ayrıca, BM’nin Afrika Ekonomik Komisyonu için dijital kimlik ve veri yönetişimi konusunda danışmanlık yapmaktadır ve geçmişte veri ve yapay zeka politika çerçevesi konusunda Afrika Birliği de dahil olmak üzere bir dizi kurumla yakın çalışmıştır.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın