Opera, Apple ve Google’ın ücretli alternatiflerine rakip olmak için ücretsiz VPN’ini iOS’a getiriyor

Operaen son şöhret iddiası olan bir reklam engelleyici web tarayıcısının yapımcıları yerleşik TikTok’a sahip olmakbugün güncellenmiş bir sürümünü piyasaya sürdüğünü duyurdu iOS uygulaması bu artık ücretsiz VPN’ini içeriyor. Daha önce Mac, Windows, Linux ve Android’de kullanılabilen iOS sürümü, Opera’yı tüm büyük bilgi işlem platformlarında ücretsiz bir VPN hizmeti sunan ilk tarayıcı yapıyor. duyuru.

Geçen yılın sonlarında, Opera’nın en büyük rakibi Google’ın, özellikle zamanında verildiği haber kendi VPN aracını masaüstü kullanıcılarına genişletti daha önce iOS ve Android’i destekledikten sonra Mac ve PC’de. Ancak Google’ın durumunda, VPN’i yalnızca Google One Premium planlarındaki ücretli aboneler tarafından kullanılabilir. Apple ayrıca bir internet bağlantısını iCloud ile şifrelemek için bir araç sunar. Özel Röle özellik olmasına rağmen gerçekten bir VPN değil. Ancak Google gibi, yalnızca ücretli bir aboneliğin parçası olarak da kullanılabilir (iCloud+).

Görsel Kaynakları: Opera

Bu arada Opera’nın VPN’i abonelik gerektirmez. Şirket, kullanıcıların oturum açmak veya özelliği kullanmak için bir hesap oluşturması gerekmediğini söylüyor. Opera ayrıca, kullanıcının tarama alışkanlıkları veya kaynak IP adresleriyle ilgili herhangi bir kişisel bilgi veya veri toplamadığını da not eder. Ve hizmetin kullanılması için herhangi bir ek uzantı gerekmez — kullanıcılar, VPN trafiğini şifrelemeye başlamak için onu uygulamadaki ana menüden etkinleştirebilir.

Şirket, arama ve reklam gelirleri ile teknoloji lisanslama ücretleri gibi diğer kanallardan gelir elde ettiği için son kullanıcılara ücretsiz araçlar sunabiliyor. Onun çıkıntılı Örneğin, 2023 için 370-390 milyon dolar gelir.

Yine de, bazı kullanıcılar, Norveçli şirket olduğu için Opera’nın VPN hizmetinden rahatsız olabilir. Çinli bir konsorsiyuma satıldı 2016 yılında ABD-Çin ilişkilerinin doğası gereği artık hükümet, Opera’nın gelecek planlarını potansiyel olarak karmaşıklaştırabilecek TikTok ve Çin’e ait diğer uygulamalara yönelik bir yasağı tartıyor. Bazı güvenlik araştırmacıları da eleştirdi Opera’nın reklam ve kişiselleştirme ile ilgili varsayılan gizlilik ayarı ve kabarık diğer güvenlik endişeleri.

iOS kullanıcıları için, Opera mobil tarayıcı uygulaması kendisini yalnızca yeni VPN özelliğinin ötesinde farklılaştırmayı hedefliyor. Uygulama, cihazlar arasında dosya paylaşımı için “My Flow”, yerel bir Crypto Wallet özelliği, yerleşik bir reklam engelleyici ve güvenlik odaklı bir cryptojacking koruma özelliği gibi diğer benzersiz araçları içerir.

Bugünkü güncellemeyle iOS uygulaması, favori içeriği düzenlemek için yeni bir Yer İmleri özelliği ve tarayıcının ana sayfasındaki bir puan tablosu aracılığıyla spor takımlarının en son skorlarını takip etmek için bir Canlı Skorlar özelliği dahil olmak üzere birkaç başka ekleme daha kazanıyor.

Ancak Opera, VPN de dahil olmak üzere özellikler bugünden itibaren başlatılırken, tam sunumun aslında önümüzdeki haftalarda gerçekleşeceği konusunda uyarıyor. Bu, başlattığınızda yeni VPN özelliğini hemen göremeyebileceğiniz anlamına gelir. iOS uygulamasıama yakında olmalı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın