Bugün çoğu tek boynuzlu atın gerçeklikten çok efsane olduğu ortaya çıktı

hangi hızda Milyar dolarlık yeni girişimler serbest düşüşte.

Geç aşamadaki fonlama piyasasıyla ilgili son zamanlarda gördüklerimizi göz önünde bulundurduğumuzda, şok olmamalıyız. Gibi geç aşamadaki dolarlar geri çekilir ve mega turlarda sunulan sermaye – 100 milyon dolar veya daha fazla değere sahip anlaşmalar – buharlaşır, bir zamanlar birçok başlangıç ​​​​roketini değerleme stratosferine kaldıran yakıt sıçradı. Daha az şirketin tek boynuzlu at irtifasına ulaşması mantıklı.

Başlangıçta, düşen M&A faaliyeti ile ilk halka arzları çaprazlayan bir tartışma yapmak istedim. yeni tek boynuzlu at oluşumunda düşüşçıkış yeteneği olmadan, Elbette yeni tek boynuzlu atların yaratılma hızı düşecekti. Kağıt işaretler sıvıya dönüşmezse, kağıt işaretlerin değeri azalır, değil mi?


Borsa yeni başlayanları, pazarları ve parayı keşfediyor.

Oku onu TechCrunch+’ta her sabah ya da al Exchange bülteni her cumartesi.


Bu çok cömert bir yorum, çünkü geçmişte basılan tek boynuzlu atların gerçekte oldukları iddia edilen değerde olduğu varsayımına dayanıyor.

Elbette, son risk sermayesi süper döngüsü gerçekten bazı gerçek tek boynuzlu atlar yarattı. Uber’in değeri 60 milyar doların kuzeyinde; Coinbase’in değeri bu sabah 16 milyar dolardan biraz fazla — başka isimler de girebilirsiniz. Ancak bunlar aykırı değerler: Çoğu tek boynuzlu at bir çıkış bulamadı ve piyasa, milyar dolarlık girişimlerin çoğunun doğal olmadığını keşfettikçe, bunlara akan sermaye yavaşladı.

Argümanı bir adım daha ileri götürelim: Çoğu tek boynuzlu at patlama sırasında çıkmadıysa ve şimdi gerçek değerleri son özel notlarından daha düşükken (ve muhtemelen bugün 1 milyar dolar eşiğinin altında) bunu yapamıyorsa, söz konusu girişim miydi? hiç gerçekten tek boynuzlu at?

Cevabın hayır olduğunu varsayıyorum. Tek boynuzlu atların çoğu hiçbir zaman iddia edildiği gibi olmadı. Bunun yerine, düşük faiz oranları ve COVID’in getirdiği dalgalı bir küresel ekonominin bir kombinasyonuna dayanan büyük risk sermayesi fonları sayesinde birçok girişime tek boynuzlu atlar olarak LARP’a büyük bütçeler verildi.

Bana inanmıyor musun? Bu tablodan kontrol edin yeni CB Insights Q1 girişim raporu:

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın