Opera, OpenAI ChatGPT tarafından desteklenen yeni entegre AI kenar çubuğunu başlattı

Opera ilan edildi bugün tarayıcısında OpenAI’nin ChatGPT’si tarafından desteklenen “Aria” adlı bir AI yan paneli tanıtıyor. Şirket, Aria’nın web’de bilgi bulmayı, metin veya kod oluşturmayı veya ürün sorgularınızı yanıtlamayı kolaylaştıran hem web hem de tarayıcı uzmanı olduğunu söylüyor. Yeni özellik şu anda test için kullanılabilir.

Şirket, tarayıcının “tüm destek belgeleri veritabanı” hakkında bilgili olduğunu söylediğinden, Aria ayrıca Opera’nın kendisiyle ilgili soruları yanıtlayabilir. Opera, Aria’nın “besteci” altyapısına dayandığını ve OpenAI’nin GPT teknolojisine bağlandığını ve web’den canlı sonuçlar eklemek gibi ek yeteneklerle geliştirildiğini söylüyor.

Şirket, Aria’nın güncel bilgilere sahip ücretsiz bir hizmet olduğunu, yani standart GPT tabanlı çözümlerde olduğu gibi internete bağlı olduğunu ve 2021 öncesi içerikle sınırlı olmadığını belirtiyor. Aria, 180’den fazla ülkede lansman yapıyor.

En yeni sürümünü indirerek Aria’yı test edebilirsiniz. Opera Bir. Bir Android kullanıcısı olarak, Aria’yı tarayıcının en son beta sürümünde test edebilirsiniz. Opera, bir test kullanıcısı olarak Aria’ya erişmek için yapmanız gereken tek şeyin Opera hesabı oluştur, henüz sahip değilseniz. Ardından, beyaz listeye alınma durumunuz hakkında e-posta yoluyla veya ürünün içinde bilgilendirileceksiniz. Opera Hesabınız beyaz listeye alındıktan sonra, Aria’ya Opera for Android beta ayarlarından veya Opera One’ın tarayıcı kenar çubuğundan erişebilirsiniz.

Görsel Kaynakları: Opera

Opera’nın en son lansmanı, tarayıcının mevcut AI özelliklerini temel alır. Bu senenin başlarında, Opera entegre üretken yapay zeka sohbet robotları ChatGPT ve ChatSonic tarafından desteklenen masaüstü tarayıcıları Opera ve Opera GX. Şirket ayrıca, bir web sitesindeki metni vurgulayarak veya yazarak yapay zeka istemleri oluşturmanıza olanak tanıyan bir özelliği de kullanıma sundu. Bu sohbet robotları, makaleleri veya web sayfalarını özetleyebilir, sizin için sosyal medya gönderileri yazabilir veya istemler aracılığıyla fikir edinmenize yardımcı olabilir.

Şirket, geçen ay Opera One’ı başlattıamiral gemisi tarayıcısının yeniden tasarlanmış bir versiyonu, onu “yapay zeka tabanlı üretken bir gelecek” için hazır hale getirecek unsurlara sahip olduğunu söylüyor.

Opera, “Artık, AI tarafından desteklenen web ile doğrudan tarayıcıda etkileşim kurmanıza izin verecek bir tarayıcı AI sunarak ilerliyoruz” dedi. Blog yazısı. “Aria’nın sizinle, yani kullanıcıyla doğrudan iletişim kuran mevcut sohbet arayüzü biçimi, projenin ilk aşamasını işaret ediyor. AI tabanlı hizmet, tarayıcılar arası görevleri gerçekleştirmenize yardımcı olmak için tarayıcıyla yerel olarak harmanlanma nihai amacı ile tarayıcının gelecek sürümlerinde Opera’ya daha da entegre olacak şekilde ayarlandı.

Yeni kenar çubuğu, Microsoft’un Edge’de tanıttığı özelliklere biraz benziyor. Mart ayında Microsoft, Edge web tarayıcısının aşağıdakileri içereceğini duyurdu: kenar çubuğunda yeni bir Bing AI sohbet robotu. Elbette, Opera ve Microsoft, Brave’in tanıttığı gibi, yapay zeka destekli araçları tarayıcılarına entegre etmeye odaklanan tek şirket değil. arama motorundaki özetleme özellikleri bu yılın başlarında ve tarayıcısı için yapay zeka odaklı özelliklerle deneyler yapıyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın