OBI’nin Rusya’daki marketleri 9 dolara el değiştirmiş

OBI’nin Rusya’daki marketleri 9 dolara el değiştirmişAlman ev ürünleri ve inşaat malzemeleri marketleri zinciri OBI’nin Rusya’daki satışıyla alakalı teferruat belli oldu. Rusyalı iş insanı Josep Liokumoviç, “firmanın Rusya’daki test paketini sadece 600 rubleye (9,8 dolar) satın aldığını” açıkladı.
TurkRus’un aktardığı habere gore Liokumoviç, “Market zinciri 600 rubleye satın alındı. Pandemiden önce 100 milyon euro idi. Bu, yok pahasına satılmış olduğu anlamına gelmiyor. Şimdi oluşan koşullar çok şeyi değiştirdi. Bu işe oldukça fazla yatırım yapmak, işi düzene sokmak gerekiyor” dedi.
OBI’nin ekonomik olarak sağlık, mükemmel bir şirket bulunduğunu, sadece “ayağa kaldırılması” icap ettiğini belirten girişimci “Örneğin, 2021 senesinde 2,5 milyar ruble zarar etti. 2022’de ise mağazalarının 1,5 ay kapalı kalması ile sarsıldı” diye konuştu.
Liokumoviç, OBI Rusya’nın ana şirketine 30 milyon euro borcu bulunduğunu, ancak bu mevzunun çözüme kavuşturulduğunu, Rusya’daki şirketle alakalı davaların çözülmesi için de girişimlerin sürdüğünü söylemiş oldu.
OBI, 2003 yılından beri Rusya’da faaliyet gösteriyordu. Şimdi, yaklaşık 4.900 mensubu olan 27 hipermarketi kapsıyor.

kaynak: ekonomist.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın