Nexon, Haechi’nin yardımıyla 20 yaşındaki MapleStory’yi web3’e taşıyor

Nexon, en büyük oyun şirketlerinden biri dünyada, web3 like’a giriyor Asya’daki bazı akranları. MapleStory’nin geliştiricisi, oyuncuların kıyafetler, ekipman ve sanal evcil hayvanlar gibi oyun içi varlıkları değiştirilemez belirteçler biçiminde takas edebilecekleri yirmi yıllık çok oyunculu çevrimiçi oyuna dayalı, blok zincirle çalışan bir ekosistem yaratıyor.

Güney Kore’de yaklaşık 160.000 kişi bugün hala MapleStory oynuyor, şirket yazdı son zamanlarda KMS’den veri aktaran bir blogda.

Blockchain oyunları son iki yılda her yerde ortaya çıktı, ancak çok azı ana akıma ve hatta popüler olanlara girdi. Axie Infinity gibi oyna kazan oyunu gibikısa ömürlü olmuştur.

Nexon, daha sürdürülebilir kripto oyunları yaratma sözü veriyor. TechCrunch’ta Nexon’un blockchain iş geliştirme ve ortaklık lideri Angela Son, “‘Blockchain = P2E’ algısının geniş çapta kabul gördüğü bir zaman vardı ve blockchain’in para kazandıran oyunlar yapmak için kullanılması hakkında çok konuşuldu” dedi. bir metin mesajı.

“Fakat o zamandan beri pazar değişti ve ciddi şekilde oyun geliştirmek için blockchain kullanmak isteyen daha fazla içerik oluşturucu var.”

Nexon’un ilk blockchain oyunu olan MapleStory N’nin ve MapleStory EvreniKlasik oyunun IP’sine dayalı NFT ekosistemi, web2 sürümünün doruklarına ulaşacak. Nexon elbette pembe bir görünüme sahip.

“MapleStory’nin 180 milyondan fazla birikmiş küresel kullanıcısı var ve MapleStory IP’yi seven daha da fazla insan var. MapleStory N ve MapleStory Universe’ün birçok oyuncu tarafından beğenileceğini tahmin ediyoruz,” dedi Son.

Kazanmak için oyna oyunların ana eleştirisi, oyuncuların NFT’leri yalnızca bu dijital ürünleri oluşturmak ve onlardan sonra satın alanlara satmak için satın aldığı kusurlu ekonomileridir. Nexon, piramit şemasına benzer bir yoldan gitmiyor.

MapleStory N’de nakit dükkanı yoktur ve oyuncular, görevleri tamamlamak ve canavarları yenmek gibi oyun yoluyla öğeler elde eder. İnsanlar istediklerini elde edemezlerse, ekosistemin ikincil NFT pazarı aracılığıyla başkalarından ürün alabilirler. Son’a göre, oyuncular sonunda oyun içi varlıklarını harici pazarlarda da takas edebilirler.

Kitleleri işe almak

Nexon, web3’e geçişini sağlamak için bir avuç ortakla çalışıyor. Firma, MapleStory Universe’ün dijital ürünlerinin Polygon’da işlem yapacak, oyun geliştiricileri arasında popüler olan bir Ethereum ölçeklendirme çözümü. Bugün, Güney Koreli oyun firması başka bir web3 şirketi ile işbirliği yaptığını söyledi. Haechi Laboratuvarları500’den fazla şirket tarafından kullanılan bir kripto denetim ve cüzdan çözümü sağlayıcısı.

Şirketin CEO’su Geon-gi Moon, TechCrunch’a yazılı bir yanıtta, “Haechi Labs son 5 yılda akıllı sözleşme güvenlik denetimi ve cüzdan çözümleri sunduğundan beri Axie Infinity’nin başarısını gördükten sonra birçok oyun şirketi kapımızı çalmaya başladı.”

“AAA oyun şirketlerinde bu kadar yüksek sayıda yöneticinin, oyunlarını blockchain ile entegre etme konusunda Güney Kore dışında hiçbir yerde bu kadar istekli olduğunu göremezsiniz.”

Mevcut merkezi olmayan uygulamaların çoğu, kullanıcıların kripto cüzdanları aracılığıyla oturum açmasını gerektirir. Peki ya insanların önceden web3 deneyimi yoksa? Haechi lanse ediyor Yüz Cüzdanıkullanıcıların Google, Facebook, Apple, Discord ve Kakao’daki mevcut hesapları üzerinden MapleStory N gibi kripto oyunlarına giriş yapmalarını sağlar.

Oturum açtıktan sonra, kullanıcılar Face Wallet hesaplarına erişim elde edecekler. MetaMask gibi kendi kendini koruyan bir cüzdan kullanmış olan herkes, 16 kelimelik tohum ifadesini güvende tutmaya çalışmanın stresini bilir. Bir kişinin tohum ifadesini kaybetmesi, cüzdanına erişimini kalıcı olarak kaybetmesi anlamına gelir. Gözetim çözümlerinin kullanımı kolaydır, ancak öte yandan varlık sahipleri, platformun saldırıya uğraması veya çökmesi riskine maruz kalır.

Face Wallet, kullanıcıların altı basamaklı bir parola ile oturum açmasına olanak tanıyan ve onlara parolaları kurtarma seçeneği sunan, kendi kendini koruyan bir cüzdan sunarak emanetçi ikilemini çözmeye çalışıyor.

Şu şekilde çalışır: Bir kullanıcı Face Wallet aracılığıyla bir cüzdan oluşturduğunda, anahtarı iki şifreli “paylaşıma” bölünür, Moon açıkladı. Paylaşım 1, güvenli bir altyapı ortamında ve genellikle kullanıcının cihazında da depolanır. 2. Paylaşım, Face Wallet ekibinin deposunda tutulur. Şifresi çözülmüş anahtarlar asla Haechi ile paylaşılmaz; Moon, Haechi’nin şifrelenmiş anahtarlardan hiçbirinin şifresini çözemeyeceğini de ekledi.

Kendi kendine barındırılan cüzdanları daha kullanıcı dostu hale getirmeye çalışan tek kişi Haechi değil. Ethereum topluluğunun kendisi bu sorunu “hesap soyutlama” adı verilen büyük bir teknik yükseltme ve geliştiriciler aracılığıyla ele alıyor. girişim destekli Soul Walletakıllı sözleşme yetenekleriyle desteklenen cüzdanları tanıtmak için yarışıyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın