Musk’ın The Boring Company’si Vegas Loop’u 18 yeni istasyona genişletecek

Elon Musk’ın trafik sıkışıklığını hafifletmek için yer altı otoyolları inşa etme projesi olan Boring Company, Las Vegas’ın altında yolcuları Tesla araçlarıyla taşıyan bir yer altı tünel sistemi olan “Vegas Loop”u genişletmek için Çarşamba günü onay aldı.

GenişlemeNevada komisyon üyeleri Clark County tarafından onaylanan , ağı 25 mil genişletecek ve tünel ağını Las Vegas Strip koridorundan uzatan 18 yeni istasyona izin verecek.

TechCrunch yakın zamanda bildirdi önerilen genişlemeinsanların daha fazla kumarhaneye, perakende satış bölgesine, Nevada Üniversitesi Las Vegas kampüsüne ve yerleşim bölgelerine ulaşmasına yardımcı olmak için tasarlanan Sin City’nin altındaki 65 millik tünellere yeraltı ulaşım sistemini artıracak.

Sistem başlangıçta özelliği planlandı 51 istasyonlu 29 millik tünel. Vegas Loop’un mevcut ayak izi yaklaşık 3,5 mildir ve dördü Las Vegas Kongre Merkezi ve Resorts World çevresinde olmak üzere beş durak içerir. Westgate ve Encore şu anda yapım aşamasındadır. Şirket, toplam 1 milyon yolcuyu yeni aştığını ve bir gündeki zirvenin 32.000’den fazla yolcu olduğunu söyledi.

Komisyon, güncellenen planı, TBC avukatı Stephanie Allen’ın vergi mükellefinin değil şirketin projeyi tamamen finanse edeceğini doğrulamasının ardından 6’ya 1 oyla onayladı. Geçen sene, TBC 675 milyon dolar topladı bunun gibi Döngü projelerini ölçeklendirmek için.

Komiser Marilyn Kirkpatrick, uzun vadeli ulaşım sistemi planının iş için şehre seyahat etmek zorunda olan tatil köyleri ve kumarhane çalışanlarını hesaba katmadığı yönündeki endişelerini gerekçe göstererek aleyhte oy kullanan tek kişi oldu.

“Umarım bunun neye benzediği konusunda uzun vadeli görüşmeler yapılır, böylece insanların ona erişebilmesini sağlayabiliriz; sadece turistler değil,” dedi Kirkpatrick. “Çünkü bu geziye çıkması gereken eşit sayıda çalışanımız var ve oraya gitmeleri gittikçe zorlaşıyor. İnşaat nedeniyle oraya gitmenin ne kadar sürdüğü konusunda ilçemden çok sayıda telefon aldım.

Allen, TBC’nin şeridin kuzey, batı ve doğusundaki yerleşim alanlarına doğru genişleme planları olduğunu söyleyerek yanıt verdi.

Kirkpatrick ayrıca havalimanı çevresinde inşa edilen altyapı miktarıyla ilgili endişelerini dile getirdi ve TBC’nin Federal Havacılık Komisyonu ile onaylanarak çalışmasını sağlamak istedi.

Yeni planlanan istasyonlardan bazıları, havaalanının yakınındaki Las Vegas Bulvarı’nın yanı sıra Chinatown’da, UNLV, Town Square Las Vegas ve Harmon Square’de yer alacak. Allen’a göre, havaalanı ile Las Vegas Kongre Merkezi arasında 7,9 millik bir yolculuk beş dakika sürebilir ve 10 dolara mal olabilir.

TBC’nin en son fon topladığı sıralarda Musk, şirketin tünelleri büyük ölçüde teorik amaçlar için kullanmaya devam edeceğini tweetledi. hiper döngü teknolojisi, bir ulaşım sisteminin yolcuları ve kargoyu kapsüller halinde düşük basınçlı tüplerden saatte 600 milin üzerindeki hızlarda yakınlaştırabileceği fikri. Şirket başlayacağını söylerken “tam ölçekli” hyperloop testi geçen yıl, TBC’nin bu teknolojiyle ilerlediğine ve Vegas Loop’ta uygulanmayacağına dair hiçbir gösterge yoktu.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın