Maxar, özel sermayeye 6,4 milyar dolarlık satışı tamamladı

Uydu görüntüleme ve üretim şirketi Maxar Technologies, özel sermayeye 6.4 milyar dolarlık satışını tamamladı.

Şirket Çarşamba günü, PE şirketi Advent International ve azınlık yatırımcısı British Columbia Investment Management Corporation tarafından satın alma işleminin kapanmasının ardından artık New York Borsasında işlem görmediğini duyurdu. Kısa bir süre sonra Toronto Menkul Kıymetler Borsası’ndan çıkarılacaktır.

Kuruluşlar, Aralık ayında, tedavüldeki Maxar hisselerinin tamamı nakit bir anlaşmada hisse başına 53 $ karşılığında satın alınacağını öngören birleşme anlaşmalarını duyurdular.

Westminster, Colorado merkezli uzay şirketi, DigitalGlobe ve MDA Holdings Company arasındaki 2017 birleşmesinin sonucudur. Şirket daha sonra MDA’nın varlıklarını 1 milyar CAD (765 milyon $) karşılığında sattı. Maxar, o zamandan beri bir dizi iniş ve çıkış yaşadı; 2018’i, kısmen büyük bir görüntüleme uydusunun kaybı nedeniyle dibe vuran hisse senedi fiyatı nedeniyle 1,26 milyar dolarlık bir kayıpla kapattı.

Ancak o zamandan beri şirket, hisse senedi fiyatını istikrarlı bir şekilde toparladı ve 2022’yi tahmini 2 milyar dolar gelirle bitirdi. Şirket, geçen yıl Ulusal Keşif Dairesi’nden alınan 3,2 milyar dolarlık sözleşme de dahil olmak üzere ABD hükümeti ve savunmasından önemli sözleşmeler imzaladı. Daha yakın bir tarihte, Maxar, Ulusal Jeo-Uzamsal İstihbarat Teşkilatından beş yılda 192 milyon $ değerinde bir sözleşme imzaladı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın