Microsoft Windows 11’in Fotoğraflar uygulamasını yeniliyor

Microsoft Windows 11’in Fotoğraflar uygulamasını yeniliyorMicrosoft Windows 11 Fotoğraflar uygulamasının tasarımını geçtiğimiz yıl değiştirmişti. Böylelikle uygulamanın görünümünün Windows 11’in geneliyle daha uyumlu olması amaçlanmıştı. Ancak Microsoft şu sıralarda tatbik için yeni bir manzara ve bazı yeni özellikleri kontrol ediyor.

Yeni tasarımda en belirgin değişiklikler galeri görünümünde yapılıyor. Bu yeni görünümle kullanıcılara fotoğrafları içinde gezinmeleri için yeni bir yol sunuluyor. Microsoft’tan Dave Grochocki, yenilenen görünümün fotoğraflar arasında gezinmeyi, fotoğraf bulmayı ve galeri yönetiminin kolaylaştıracağını belirtti. “Anılar” hususi durumunun de yeni tasarımla geliştirdiği anlatım edilse de, bunun detayları paylaşılmadı.

Yenilenen uygulamanın en önemli eksiği olarak ise video düzenleyicisinin çıkarılması öne çıkıyor. Şirket video kesmek isteyenlere Windows 11 ile ön yüklü şekilde sunulan Clipchamp’ı kullanmalarını öneriyor.

Video düzenleme aracını da barındıran eski uygulamayı kullanmaya geçinmek isteyenler ise bu uygulamayı Microsoft Mağaza’dan “Microsoft Photos Legacy” adıyla indirebilecek.

Yenilenen Windows 11 Fotoğraflar uygulaması evvela Geliştirici Kanalı’ndaki Windows Insiders kullanıcıları tarafından deneyimlenebilecek. Uygulama önümüzdeki ay itibarıyla tüm kullanıcılarla buluşacak.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın