Microsoft Office, Netflix, Amazon Kindle ve daha fazlası, uygulamalarını yeni Pixel Fold için ayarlıyor

Google, bugün Google I/O geliştirici konferansında ilk katlanabilir cihazı Pixel Fold’u tanıttı. Cihazın kendisi bu yazın sonunda piyasaya çıkacak olsa da şirket, Microsoft, Zoom, Netflix ve Amazon gibi bazı önemli kuruluşlarla, popüler uygulamalarından bazılarını Pixel Fold’a uygun hale getirmek için çalışıyor.

Yeni katlanabilir, 17,4:9 en boy oranına sahip 5,8 inç harici ekrana (katlandığında) ve 6:5 en boy oranına sahip 7,6 inç dahili (açıkken) ekrana sahiptir. Bu, geliştiricilerin, uygulamalarının her iki ekranda ve farklı katlanabilir duruşlarda iyi çalıştığından emin olmaları gerektiği anlamına gelir.

İşte Google’ın ilk katlanabilir özelliği için optimize edilmiş uygulamaların tam listesi:

  • Eğlence: Disney+, Netflix, Hulu, Spotify
  • üretkenlik: Microsoft Office uygulamaları, Canva, Evernote, Zoom
  • Okuma: Amazon Kindle, Manga One, Webtoon
  • Alışveriş: eBay ve Amazon Alışverişi
  • Sağlık + Fitness: Sakin ve Peloton
  • oyun: Minecraft, Roblox, Asfalt 9

Bunun dışında Google, YouTube ve Gmail gibi kendi uygulamalarını da Fold’un ekranı için optimize etti.

Şubat ayında Google, Android 14’ün ilk geliştirici önizlemesini başlattığında, şirket bu sürümün katlanabilir ve diğer form faktörlerinde daha iyi uygulamalara sahip olmak için “Android 12L ve 13’te yapılan çalışmaları” temel aldığını söyledi.

Şirket ayrıca güncelleme yaptı tasarım kalitesi yönergeleri Ve büyük ekran galerisi geliştiricilerin uygulamalarını katlanabilir cihazlar dahil büyük ekranlar için ayarlamasına yardımcı olmak için.

Pixel Fold, Android 14 ile piyasaya sürülecek, bu nedenle cihaz bu yıl içinde kullanıma sunulduğunda belirli geliştirmeler görebiliriz. Cihaz, Haziran ayında 1800 $ gibi devasa bir fiyat etiketi ile gönderilecek.

TechCrunch'ta Google I/O 2023 hakkında daha fazlasını okuyun

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın