Meta, 7,99 ABD Doları karşılığında yeni VR aboneliği ‘Meta Quest+’ başlattı

Meta Quest kullanıcıları, her ay en iyi iki başlığa erişmelerini sağlayan yeni bir abonelik alıyor. Dublajlı Meta Quest+, sanal gerçeklik aboneliği ayda 7,99 ABD Doları veya yıllık 59,99 ABD Doları tutarındadır.

Abonelik hizmetinin ilk ipucu, Mart ayında bir Twitter kullanıcısı Meta Quest uygulamasında bir oyun geçişi özelliğinin açıklamasını keşfetti. Bu aydan daha erken, başka bir twitter kullanıcısı Meta Quest uygulamasının başlığını ve fiyatını Meta Quest uygulamasının uygulama seçiminde gördüm.

Mark Zuckerberg Pazartesi günü yaptığı açıklamada Meta Quest+’ın şu anda Quest 2 ve Pro için mevcut olduğunu onayladı. Bu sonbaharda başladığında Quest 3 desteği de olacak.

Zuckerberg, bu ay ilk iki oyunun ne olacağını açıklamadı. Meta Quest Store’daki En Çok Satanlar listesine göre şu anda en popüler oyunlar Blade & Sorcery: Nomad, Among Us, BoneLab, Contractors ve Creed: Rise to Glory ve diğerleri.

Meta, platformunda en iyi VR oyunlarından bazılarına sahip olduğu biliniyor, bu nedenle Meta Quest+ muhtemelen birçok oyuncu tarafından çok beğenilecek. Abonelik hizmeti ayrıca şirketi, özellikle PlayStation Plus aboneliği aracılığıyla VR oyunları sunmayan PlayStation’dan ayıracak.

Şirket kısa süre önce, Stranger Things VR, Assassin’s Creed ve Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord dahil olmak üzere daha fazla oyunun kulaklıklara geleceğini duyurdu.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın