ThoughtSpot, bir BI platformu olan Mode Analytics’i 200 milyon dolar nakit ve hisse senedi karşılığında satın aldı

Düşünce NoktasıAI destekli bir analitik girişimi olan , bugün bir iş zekası platformu olan Mode Analytics’i 200 milyon $ nakit ve hisse senedi karşılığında satın almak için kesin bir anlaşmaya girdiğini duyurdu.

ThoughtSpot CEO’su Sudheesh Nair, anlaşmanın, şirketin müşteri tabanını ikiye katlarken ve yıllık yinelenen gelirini 150 milyon doların üzerine çıkarırken, ThinkSpot’un üretici yapay zeka yeteneklerini güçlendireceğini söylüyor.

Nair, bu sabah yayınlanan bir basın açıklamasında, “Bu satın almayla, hem veri ekiplerine hem de iş kullanıcılarına verileri verimli ve hızlı bir şekilde içgörülere ve bu içgörüleri eylemlere dönüştürmek için ihtiyaç duydukları araçları veriyoruz” dedi.

TechCrunch’ın en son kullandığı mod kapalı Ağustos 2020’de, 2013’te Derek Steer, Benn Stancil ve Josh Ferguson tarafından ortaklaşa kuruldu. Üçü de daha önce Yammer’da çalıştı (ilk çalışanlardı ve Microsoft’u satın aldıktan sonra kaldılar), burada daha büyük bir ekip oluşturmanın parçasıydılar Yammer platformu için özel veri analizi araçları.

Steer, meslektaşım Ingrid Lunden’e, Mode’un itici gücünün, üçünün diğer şirketlerde uzun yıllara dayanan deneyimleriyle bulduğu pazardaki boşluklardan kaynaklandığını söyledi. Spesifik olarak, veri bilimcilerin uygulamalarında ve diğer sistemlerinde zaten bulunan bilgilere dokunarak işverenlerinin karar alma sürecini iyileştirmelerine yardımcı olacak makine öğrenimi, iş zekası ve büyük veri analitiği araçları sağlayabilecek bir ürün geliştirme fırsatı gördüler.

Mode gerçekten de geniş ve büyüyen iş zekası pazarında (2022’de tahmini 27,11 milyar dolar değerinde) bir yer bulmayı başardı. binaen Fortune’a), HIG Growth Partners, Valor Equity Partners ve Rev.

Mode’un CTO’su olarak görev yapan Stancil, e-posta yoluyla yaptığı hazır açıklamada, “Mode’da her zaman veri analistlerine yardım etmeye odaklandık ve onların günlük iş akışlarına müdahale eden hayal kırıklıklarını ortadan kaldırmak için çok çalıştık” dedi. “Veri ekiplerine entegre, koda öncelik veren bir deneyim sağlayarak, müşterilerimizin çok daha hızlı hareket etmelerini ve verilerinde daha önce olduğundan çok daha fazla değer bulmalarını sağladık.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın