Max, abonelerine 35.000 saat içerik sunmak için ABD’de ilk çıkışını yapıyor

Warner Bros. Discovery (WBD) piyasaya sürüldü maks. Salı günü ABD’li abonelere erişim sağlayarak 35.000 saat içerik – HBO Max’in sunduğu miktarın iki katından fazla.

Bugünden itibaren, HBO Max abonelerinin büyük bir kısmı otomatik olarak Max’e yükseltilecek, diğer müşterilerin ise yeni akış uygulamasını manuel olarak indirmeleri gerekecek. Tüm HBO Max kullanıcıları, önceki plan ayrıntılarına, profillerine, ayarlarına ve “İzlemeye Devam Et” ve “Listem” başlıkları gibi diğer tercihlerine yeni platforma taşınacak.

Yenilenen akış hizmeti, açarak yaymak bu yılın sonlarında Latin Amerika’da ve ardından 2024’te Avrupa ve Asya-Pasifik gibi daha fazla pazarda.

Max’in maliyeti nedir?

Çoğunlukla Max, HBO Max ile aynı fiyattır.

Bununla birlikte, üçüncü, daha yüksek fiyatlı bir katman da vardır: Ayda 19,99 ABD Doları olan ve 4K HDR video kalitesine, Dolby Atmos ile sürükleyici sese, aynı anda dört cihazda izleme olanağına ve 100 çevrimdışı indirmeler

HBO Max abonelerinin şunlara erişimi vardı: 4K içerik eski reklamsız planla. Artık yüksek kaliteli içerik elde etmek için fazladan 4 dolar ödemeleri gerekiyor. “Maksimum Reklamsız” ayda 15,99 ABD dolarıdır, ancak yalnızca HD video çözünürlüğü ile birlikte gelir.

WBD ilan edildi 1000’den fazla film ve bölümün 4K olarak sunulacağı Pazartesi günü, bu HBO Max’ten 8 kat daha fazla içerik anlamına geliyor. Başlıklar arasında “Game of Thrones”, “The Last of Us”, “Black Adam”, “The Suicide Squad” ve Harry Potter, The Lord of the Rings, The Dark Knight ve The Matrix gibi seriler yer alıyor.

Ayrıca, “Avatar: The Way of Water” 7 Haziran’da Max’te prömiyer yapacak ve Ultimate abonelerinin “Avatar” devam filmini 4K UHD, HDR 10, Dolby Vision ve Dolby Atmos’ta yayınlamasına izin verecek.

Reklam destekli katman, “Max With Ads” aylık 9,99 ABD dolarıdır ve abonelerin içeriği aynı anda iki cihazda, HD video çözünürlüğünde ve 5.1 surround ses kalitesinde izlemesine olanak tanır. Ne yazık ki, reklam planı çevrimdışı indirme sağlamaz.

Görsel Kaynakları: Warner Bros. Keşif

Reklamlardan bahsetmişken, şirket tanıtıldı Bu yılki Peşin sunum sırasında reklamverenler için yeni reklam biçimleri.

Reklamverenler, geleneksel videodan önce gösterilen reklamlara ve videonun ortasında gösterilen reklamlara ek olarak yeni etkileşimli seçenekler de elde eder. Bu, Max abonelerinin, kullanıcılar duraklat düğmesine bastığında görünen reklamlar olan duraklatma reklamları gibi şeylerle etkileşim kurabileceği anlamına gelir; sürpriz bir mesajı, promosyonu veya trivia yanıtını gösteren bir reklam “tek tıklamayla ortaya çıkar”; birden çok ürünü görüntüleyen dönen reklamlar; kullanıcılar için sürükleyici olan genişletilebilir reklamlar ve kullanıcıların bölgelerindeki yakındaki satıcılar hakkında bilgi edinebilecekleri “bulucu” reklamlar.

Max hangi yeni özellikleri sunuyor?

Platform bir ton yenilik getiriyor özellikler ve daha fazla kişiselleştirme, iyileştirilmiş bir ana sayfa, daha basit bir gezinme menüsü, daha iyi performans ve daha fazlasını içeren, kullanıcıların keyfini çıkarabileceği güncellemeler.

Kişisel bir favoriyle başlayan Max, abonelerine 350’den fazla yeni hediye veriyor profil avatarı seçenekleri en sevdikleri TV veya film karakterini temsil etmeleri için. Kullanıcılar artık profillerini “The Last of Us”tan Joel (Pedro Pascal), “Succession”dan Logan Roy (Brian Cox), “Game of Thrones”tan Jon Snow (Kit Harington) veya Tanya ( Jennifer Coolidge) “Beyaz Lotus”tan.

Diğer karakterler arasında Harry Potter, Justice League, “The Big Bang Theory”, “The Sopranos”, “Friends”, “House of the Dragon”, “Insecure”, “Hacks”, “The West Wing”, “Peacemaker” yer alıyor. ” ve daha fazlası. “Susam Sokağı”, “Scooby Doo” ve “Tom & Jerry” gibi çocuklara uygun seçenekler bile var.

Görsel Kaynakları: maks.

WBD daha önce yeni aboneler için varsayılan çocuk profilleri eklediğini ve ayrıca belirli içeriği çocuğun yaşına göre sınırlama seçeneği eklediğini açıklamıştı: küçük çocuklar, büyük çocuklar, büyük çocuklar artı, ergenlik öncesi veya gençler.

Yeni avatarlar, HBO Max’in renk arka planını değiştirmek ve kullanıcı adını eklemek gibi sınırlı profil özelleştirme seçeneklerinden bir adım ötede. HBO Max mobil uygulamasındaki aboneler, simgeyi kitaplıklarından bir fotoğrafla değiştirebilir.

Şirket TechCrunch’a verdiği demeçte, Max zamanla profil avatarlarını güncelleyecek ve değiştirecek.

Platformun bir demosu sırasında, profillerin, seçilen bir profilin etrafında mavi bir daire içeren yeni bir “spot ışığı” efektine sahip olduğunu da öğrendik.

Max’in genel arayüzü HBO Max’e benzer bir tasarıma sahip olacak olsa da, önemli farklılıklar var. Yeni mavi arka planın yanı sıra ana sayfa, içerik ayrıntıları sayfaları ve gezinme menüsü de yenilendi.

Max ana ekranı artık kategoriler, türler ve markalar için ayrılmış satırlar içeriyor. HBO Max, gezinme menüsündeki tüm türleri sakladı. Ek olarak, Max’in gezinme menüsü, HBO Max’in 35’ten fazla seçimine kıyasla Ev, Filmler ve Diziler olmak üzere üç sekmeye indirildi.

Görsel Kaynakları: Warner Bros. Discovery

Max, içeriğin kendisinde “Daha Fazla Bölüm” düğmesini içerdiğinden, bölümden bölüme geçmek de daha kolaydır. Dolayısıyla, bir kullanıcı bir bölüm izliyorsa ve farklı bir bölüme geçmek istiyorsa, videodan çıkıp ayrıntılar sayfasına gitmek yerine ekranın altındaki düğmeyi tıklaması yeterlidir.

Her TV şovunun ayrıntı sayfaları da yükseltildi. Önceden, HBO Max kullanıcıları bir bölümün açıklamasını okumak isterse, ayrı bir sayfaya atlamak zorunda kalıyorlardı. Şimdi, açıklama ekranın yan tarafında açılır.

Bir izleyici bir filmi veya bir sezonun son bölümünü bitirdiğinde, Max’in tavsiyeler için kullanıcıların benzer başlıklar arasında gezinebileceği yeni bir bitiş kartı var. Kullanıcılar önerilen bir filmi veya programı listelerine eklemek isterlerse, uzaktan kumandalarındaki Tamam düğmesini basılı tutmaları yeterli.

Haziran ortasından itibaren WBD, birkaç haftada bir ek güncellemeler sunmayı planladığını söyledi. Şirket, yaklaşan özelliklerin tüketici geri bildirimlerine dayanacağını belirtti.

Performans açısından Max, tüm cihazlarda daha fazla kararlılık sağlamak için yeni bir kod tabanı üzerine inşa edildi. Sonuç olarak şirket, yeni uygulamasının HBO Max’ten en az %20 daha hızlı olmasını planlıyor.

Ne zaman konuşuyorum WBD baş teknoloji sorumlusu Avi Saxena ve baş ürün sorumlusu Tyler Whitworth ile bu ayın başlarında TechCrunch, Max’in içerik dağıtımını hızlandırmaya yardımcı olmak için dört CDN (içerik dağıtım ağı) kullandığını bildirdi. HBO Max daha önce “Euphoria” 2. Sezon finali ve “House of the Dragon” galası gibi kazalar yaşadı.

Bir şov başarısız olursa, çoklu CDN’ler Max’in (umarız) çalışmaya devam etmesine izin verir.

Max’te hangi içerikler mevcut?

Max Originals, Warner Bros. filmleri ve HBO başlıklarından HGTV, Food Network, Discovery Channel, TLC, Investigation Discovery (ID) gibi markaların içeriklerine ve daha fazlasına kadar, aboneler yayınlayacak çok sayıda içeriğe sahip olacak.

Lansman sırasında hizmete gelen en yeni film, DC süper kahraman filmi “Shazam! Fury of the Gods, 14 Mart’ta sinemalarda prömiyer yaptı.

Max ayrıca bugün, Alabama Üniversitesi’ndeki kız öğrenci yurdu sistemini merkeze alan yeni bir belgesel olan “Bama Rush”ı yayınladı; gerçek suç belgesel dizisi “How to Create a Sex Scandal” ve Zooey Deschanel’in senaryosuz yeni dizisi “What Am I Yiyor?”

Daha yeni ve gelecek başlıklar:

 • Yüksek Klonlama (23 Mayıs)
 • Alman Dahisi (23 Mayıs)
 • SmartLess: Yolda (23 Mayıs)
 • Mary Tyler Moore Olmak (26 Mayıs)
 • Sarah Silverman: Sevdiğiniz Biri (27 Mayıs)
 • Gerçek (29 Mayıs)
 • Natalia Grace’in Tuhaf Hikayesi (29 Mayıs)
 • İspat Yükü (6 Haziran)
 • American Pain (8 Haziran)
 • İlk Beş (9 Haziran)
 • Gezinti (21 Haziran)
 • Downey’nin Rüya Arabaları (22 Haziran)
 • penguen (tbd)
 • Ve dahası.

Max, hizmete daha fazla başlık eklemeye devam edecek. Şirket iddialar her ay ortalama 40’ın üzerinde başlık ve sezon yayınlayarak platformu sürekli güncelleyeceğini.

Şirket daha önce popüler IP’ye dayalı heyecan verici yeni içerik listesi açıklamıştı. Game of ThronesYüzüklerin Efendisi, Harry PotterSherlock Holmes, The Big Bang Theory, The Conjuring ve Stephen King’in “It”i ve diğerleri.

WBD, Max’teki canlı spor teklifiyle ilgili ayrıntıları henüz açıklamadı.

çoğunluğu varken Keşif+ içerik yeni hizmette mevcut olacak, bu şirketin Discovery+’yı kapattığı anlamına gelmiyor. Bunun yerine kardeş akış hizmeti, bağımsız bir teklif olarak devam edecek.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın