Warner Bros. Discovery, 23 Mayıs’ta ‘Max’ hizmetini aylık 9,99 ABD Dolarından başlayan fiyatlarla başlatacak

Warner Bros. Discovery’nin (WBD) HBO Max ve Discovery+ içeriğini birleştiren merakla beklenen akış hizmeti hakkındaki ayrıntıları açıklama zamanı nihayet geldi. Bugün bir basın etkinliği sırasında şirket, adı, lansman tarihini, fiyatı, yeni özellikleri ve yaklaşan içerik listesini duyurdu.

Yeni yayıncının adı Max ve 23 Mayıs’ta Amerika Birleşik Devletleri’ndeki abonelere sunuluyor. Gelecek yıl Latin Amerika’da ve ardından Avrupa’da piyasaya sürülecek.

Yukarıdaki resimde, logonun WBD markasını yansıtmak için parlak mavi renkte olduğunu fark edeceksiniz. Max’in yeni bir sloganı da var: “İzlenecek bir tane.”

Şirketin, “HBO”nun potansiyel aboneleri caydıracağına inandığı bildirildi. Bloomberg. HBO Max, orijinal programlama bölümünü Max Original olarak adlandırıyor.

Yeni isim kararı, Paramount+ ile birleşen rakip Paramount+ ile tam bir tezat oluşturuyor. Gösteri zamanı Ocak ayında. Yayıncı, muhtemelen iki markanın yerleşik itibarını korumak adına hem Paramount+ hem de Showtime’ı elinde tuttu.

Neyse ki, HBO Max aboneleri için fiyatlandırma aynı kalıyor çünkü Max, reklam destekli katman için aylık 9,99 ABD dolarına ve reklamsız plan için aylık 15,99 ABD dolarına mal olacak.

Ayda 19,99 ABD doları karşılığında yeni bir abonelik seçeneği de olacak. Plan, 4k HDR video kalitesi, daha fazla eşzamanlı akış ve 100 başlık indirme yeteneği sunacak.

En azından bize göre, WBD’nin, Ultra HD video kalitesiyle aylık 19,99$/aylık premium planı olan Netflix ile daha iyi bir rekabet içinde olma planını başlatması mümkün.

WBD gelirini artırmaya çalışırken, şirket muhtemelen bu premium özellikler için daha fazla ödemeye istekli aboneleri cezbetmeye çalışıyor. Şirket ima etti 2022 3. Çeyrek kazanç çağrısında daha pahalı bir abonelikle.

Onceki gibi bildirildi, Discovery+ ABD’de bağımsız bir akış hizmeti olarak kalacaktır, bu nedenle Discovery+ aboneleri istemiyorlarsa daha yüksek fiyatlı bir aboneliğe geçmek zorunda kalmayacaklardır. Discovery+, reklamlar için aylık 4,99 ABD doları ve reklamsız aylık 6,99 ABD dolarıdır.

Şirket ayrıca, kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlayan Max’e gelen yeni güncellemeleri duyurdu. Örneğin, Max, yeni aboneler için otomatik olarak ayarlanan varsayılan bir çocuk profilinin yanı sıra ebeveyn denetimlerine sahip olacaktır.

İçerik açısından, Max aboneleri, “Succession” ve “Euphoria” gibi senaryolu HBO Max serilerinden “90 Day Fiancé” ve “Fixer Upper” gibi senaryosuz Discovery+ şovlarına ve daha pek çoğuna kadar binlerce başlığa erişebilecek.

WBD ayrıca hizmete giren yeni orijinal TV programlarını da duyurdu.

  • Penguen: Kötü şöhretli kötü adam olarak Colin Farrell’ın yer aldığı Batman yan dizisi.
  • The Big Bang Theory projesi (isimsiz): popüler IP’ye dayalı yeni bir komedi dizisi.
  • Sihirbazlık projesi (isimsiz): New Line Cinema’nın “The Conjuring” evrenindeki filmlerden uyarlanan bir drama dizisi.
  • Gerçek Dedektif: Gece Ülkesi: Baş dedektifler olarak Jodie Foster ve Kali Reis’in oynadığı yan dizi.
  • Nasıl Bahisçi Olunur?: Komedyen Sebastian Maniscalco’nun oynadığı TV dizisi.
  • Yolda Akılsız: Aktörler Will Arnett, Jason Bateman ve Sean Hayes’in “SmartLess” adlı podcast’leri için turneye çıktıklarını konu alan TV dizisi.
  • Fixer Upper: Otel: Waco şehir merkezindeki tarihi bir binayı yenileyecek olan Chip ve Joanna Gaines’in yer aldığı yeni dizi.
  • Aşk ve Çeviri: İngilizce bilmeyen 12 uluslararası kadınla bağlantı kurmaya çalışan üç Amerikalı erkeğin olduğu TLC ilişki serisi.
  • Ve dahası.

Şirket daha önce Yüzüklerin Efendisi serisi için yeni başlıklar, Stephen King’in “It” için bir prequel dizisi ve bir Sherlock Holmes TV evreni üzerinde çalıştığını daha önce doğrulamıştı. Ayrıca “ gibi popüler HBO Max şovlarının ikinci sezonları da olacak.ejderha evi,” “Bizden geriye kalanlar” ve “Beyaz Lotus.”

WBD ayrıca bir Harry Potter Max Orijinal serisi.

7 Nisan’da Kongre’nin dört üyesi mektup gönderdi Adalet Bakanlığı’na (DOJ), Warner Bros. Discovery birleşmesi hakkında potansiyel rekabete aykırı davranışlar öne süren bir soruşturma dilekçesi verdi.

Mektuba göre, demokrat temsilciler Elizabeth Warren, David Cicilline, Joaquin Castro ve Pramila Jayapal, birleşen şirketin “işçilere zarar vermesini ve medya ve eğlence sektörüne giriş engellerini artırmasını sağladığını” iddia ediyor.

43 milyar dolarlık anlaşma WarnerMedia ve Keşif Nisan 2022’de resmi olarak kapandı. O zamandan beri şirket ağır borç yükünü azaltmak için çeşitli maliyet düşürücü önlemler aldı. Bu acele dahil CNN+’ın kapatılması, the çıkarma ile ilgili başlıklar HBO Max’in yanı sıra birçok işten çıkarma. Milletvekillerine göre CNN, CNN+ ve WBD reklam satış bölümünde yaklaşık 850 işten çıkarma meydana geldi.

WBD bildirdi dördüncü çeyrek sonuçları Şubat ayında, akış segmentinden 217 milyon $ dahil olmak üzere 2,1 milyar $ net zarar gösterdi. WBD, 11 milyar dolar gelir elde etti. HBO Max ve Discovery+ henüz kâr etmedi.

Nisan 2023 mektubu, yaklaşık 30 Kongre üyesinin bir mektup göndermesinden iki yıldan kısa bir süre sonra geldi. mektup aynı konuyla ilgili olarak DOJ’a.

Aralık 2021’de milletvekilleri, federal yürütme kurumunu, birleşmenin “önemli antitröst endişelerini artırdığı” ve “birleşik firmanın pazar gücünü artırmak ve medya ve eğlence endüstrisindeki rekabeti önemli ölçüde azaltmakla tehdit ederek hem tüketicilere hem de Amerikalı işçilere zarar verdiği” konusunda uyardı. 2021 mektubuna göre.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın