Netflix, ‘Six Feet Under’ da dahil olmak üzere daha fazla HBO şovu yolda olduğundan ‘Güvensiz’i ekliyor

Komedi-drama dizisi “Insecure”, daha fazlası yolda olan Netflix’e giden ilk HBO yapımı. Netflix bugün, 2016 ile 2021 yılları arasında HBO’da yayınlanan Insecure’ın beş sezonunun artık yayın platformunda kullanılabileceğini duyurdu. Lansman, raporların Warner Bros. Discovery’nin (WBD) görüşmelerde olduğunu belirtmesinden birkaç hafta sonra gerçekleşti. HBO başlıklarını Netflix’e lisanslamak için.

Son teslim tarihi “Band of Brothers”, “The Pacific”, “Six Feet Under” ve “Ballers”ın daha sonraki bir tarihte yayın hizmetine geleceğini bildirdi. “True Blood”, ABD dışındaki Netflix abonelerine sunulacak Seçilmiş HBO kitaplığı, Netflix’te münhasır olmayan bir temelde yayınlanacak, bu da WBD’nin sahibi olduğu yeniden markalanmış yayıncı Max’te yayına devam edecekleri anlamına geliyor. son zamanlarda Mayıs ayında başlatılan.

Netflix ve Warner Bros. Discovery, yorum taleplerine hemen yanıt vermedi.

Anlaşma, her iki şirket için de önemli bir hamleye işaret ediyor, çünkü Netflix muhtemelen WBD’nin en büyük rakibi. WBD raporları 97,6 milyon abone HBO, HBO Max (artık Max olarak adlandırılıyor) ve Discovery+ genelinde. Netflix’in şu an itibariyle 232 milyon abonesi var. 1Ç 2023. WDB, HBO içeriğini Netflix’e getirerek, muhtemelen başlıkların daha geniş bir kitleye ulaşmasını umuyor.

“Game of Thrones”, “Succession” ve “The Wire” gibi HBO’nun en popüler yapımlarının Netflix’te yayınlanacak başlıklar listesinde yer almadığını belirtmekte fayda var.

Bu, WBD’nin HBO programlamasını medya şirketlerine ilk kez lisanslaması değil. WBD kısa bir süre önce popüler HBO dizisi “Westworld” de dahil olmak üzere 2.000 saatlik içeriği Roku ve Tubi. Bu ayın başlarında, şirket Amazon Freevee ile anlaşmaya vardı “Cake Boss”, “Say Yes to the Dress”, “Ghost Brothers” ve daha fazlası dahil olmak üzere WBD’ye ait IP’ye sahip 11 ücretsiz reklam destekli TV (FAST) kanalı başlatmak.

2014’te, diğerlerinin yanı sıra “The Sopranos”, “The Wire”, “Boardwalk Empire” ve “True Blood” gibi daha eski HBO oyunları, Prime Video’da kullanıma sunuldu.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın