Audio Pen, sesinizi metin notlarına dönüştürmek için harika bir web uygulamasıdır.

Apple Notes ve Google Keep’ten Obsidian ve Notion’a kadar pek çok not alma uygulaması var. Çoğu, metni birincil giriş yöntemi olarak kullanır ve çevresinde özellikler sağlar. Geliştirici Louis Pereira’nın Ses Kalemi uygulaması, sesinizi temiz metin tabanlı notlara dönüştürmeye odaklanır.

Audio Pen bir web uygulamasıdır, bu nedenle yerel bir mobil deneyim beklemeyin. Ancak bu, oldukça hafif olduğu ve platformlar arasında mevcut olduğu anlamına gelir. Arayüz barebone’dur. Kaydı başlatmak için mikrofon düğmesine dokunabilir veya tıklayabilirsiniz. Durdur düğmesine bastığınızda, uygulama OpenAI’nin API’lerini (yani transkripsiyon için Whisper) kullanarak sesi yazıya döker ve bunları temiz metne dönüştürür.

Görsel Kaynakları: Ses Kalemi

Pereira, uygulamayı OpenAI’nin API’lerini keşfetmek için bir deney olarak oluşturmaya başladığını söyledi. Belirli kullanıcılardan ilk geri bildirimi aldıktan sonra, Audio Pen’i bağımsız bir araç olarak piyasaya sürdü.

Aracın kullanımı ücretsizdir, ancak sınırlamalar vardır. Ücretsiz kullanıcılar tek seferde üç dakikaya kadar sesli not kaydedebilir. Hiçbir ücret ödemeden sitede 10 not saklayabilirler.

Yılda 60 ABD Doları veya ömür boyu geçiş için 120 ABD Doları olan premium plan, tonlarca avantajla birlikte gelir. Ücretli kullanıcılar 15 dakikaya kadar not kaydedebilir ve sınırsız sayıda notu bulutta saklayabilirler. Kullanıcılar ayrıca ayda 30 adet kendi ses dosyasını yükleyebilir veya kayıttan sonraki bir saat içinde bir notun sesini indirebilir. Ek olarak, notları daha sonra bulmayı kolaylaştırmak için etiketler atayabilirler.

rent a car 34

Ücretsiz kullanıcılar dökümleri düzenleyebilirken, ücretli kullanıcılar Audio Pen’de otomatik olarak özetler oluşturabilir. Uygulama aynı zamanda aynı konuyla ilgili birkaç not seçip bir “Süper Özet” oluşturmanıza olanak tanır. Bu, bir projeyi araştırırken ve aynı konu hakkında birçok not oluşturduğunuzda kullanışlıdır.

Uygulamanın OpenAI’nin API’lerini kullandığı göz önüne alındığında, çoklu dil desteği, bir dilden diğerine çeviri, farklı yazma stilleri ve eski notları içe aktarma ve bunları bir e-posta, bir makale için daha iyi çalışacak farklı stillerde yeniden yazma gibi özelliklerin kilidini açar. ve bir yapılacaklar listesi.

Pereira, bu özelliklerin, babası gibi anadili İngilizce olmayan ancak gramer ve yapıyla ilgili endişe duymadan İngilizce düşünceleri yakalamak isteyen kişilere yardımcı olduğunu söyledi.

Ücretli abonelik size daha iyi not arama, özetlerin paylaşılabilir resimleri, daha iyi biçimlendirmeyle temizlenmiş kayıt, özelleştirilebilir özet uzunluğu ve kaydı duraklatma gibi başka avantajlar sağlar.

Audio Pen’in bir web uygulaması olmasının bazı sınırlamaları vardır. Transkripsiyon için istikrarlı bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacak. Ayrıca, iPhone web uygulamalarının bir mikrofona veya kameraya kalıcı erişimi yoktur, bu nedenle her not kaydettiğinizde izin vermeniz gerekir.

Geçen ay, Pereira da yayınladı Audio Pen için bir Chrome uzantısı böylece kullanıcılar web sitesini ziyaret etmek zorunda kalmadan herhangi bir sekmeden not alabilirler. Bugün, geliştirici başlattı bir yazı stili kitaplığı bu, insanların not alma süreçlerine farklı stiller eklemelerine yardımcı olabilir. Pereira, şimdi daha iyi bir not paylaşma özelliği üzerinde çalışmayı düşündüğünü söyledi.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın