Anthony Padilla ve Ian Hecox, Smosh’un yeni çağını başlatıyor

rent a car 34

onların içinde Birinci Yedi yılda birlikte YouTube videosu, Ian Hecox ve Anthony Padilla, Taylor Swift biletleri kazanmak için bir iblis çağırdı.

Eskiz hafifçe absürttü, pop kültürü referanslarıyla doluydu ve her şeyden önce cehennem gibi saçmaydı – klasik Smosh komedisinin tüm işaretleri.

Padilla, TechCrunch’a bir VidCon röportajında ​​”Buraya tam da bu heyecan ve tutku yerinden yaklaşıyorduk ve ‘Birbirimizi ne kadar güldürebileceğimizi görelim’ dedik” dedi. “İlk günlerde bir şeyler yaratırken hissettiğim duygunun aynısıydı.”

Padilla, Smosh’un ilk videolarından çok az içerik oluşturucunun geçmiş hallerine duyduğu hayranlıkla bahsetti. Birçoğu ilk yazılarını rafine edilmemiş veya utanç verici bulsa da, Padilla ve Hecox, Smosh’u bu kadar viral yapan utanmaz oyunculuğa yöneliyor.

Padilla, “Bence kendimizi izlemenin o sihirli hissinin özünde bu var,” diye devam etti. “Aptalca, çocukça ya da küstah olması önemli değil, çünkü seni güldürdü ve sana gerçek bir duygu hissettirdi.”

Eskiz, YouTube’un kendisi kadar eski bir marka olan Smosh için yeni bir dönemi işaret ediyor. Hecox ve Padilla, şirketi ilk kez sattıktan on yıldan uzun bir süre sonra bu ay Smosh’u satın aldılar ve içerik oluşturucuların içeriklerinin mirasına sahip çıkmaları ve bunları tanımlamaları için emsal oluşturuyorlar. Eski ana şirketi Mythical Entertainment, markanın azınlık hissesini elinde tutarken, Smosh yıllardır ilk kez bağımsız bir varlık olacak. Hızla değişen sosyal medya ortamında yaratıcılar için nadir bir kazanç.

Hecox, “Anthony ve ben bunun kontrolüne sahip olmasaydık, başka bir şirket içeriğimizin haklarına sahip olabilir ve resimlerimizi istedikleri şekilde kullanabilirdi ve bu benim için korkutucu,” dedi. “Bütün bu süreç boyunca, sanatınıza ve imajınıza sahip olma fikrini gerçekten anlıyor ve saygı duyuyorum.”

Çocukluk arkadaşları olan Hecox ve Padilla, 2005 yılında birlikte videolar yayınlamaya başladılar ve YouTube’un ilk günlerini komedi skeçleri ve vlog’larla şekillendirdiler. Smosh ve çeşitli yan kanalları çılgınca popülerdi ve ikili, markayı 2011’de Defy Media’ya sattıktan sonra içerik üretmeye devam etti. Smosh, 2005’ten 2013’e kadar üç ayrı kez YouTube’da en çok abone olunan kanal oldu ve yükseklik, bir içerik güç merkezi.

Ancak çıktı hacmi sürdürülemezdi ve lansman uygulamaları, sitcom’lar ve sürekli eskizler arasında, Hecox ve Padilla’nın – Smosh’un markasının temeli olan – dostluğu bozuldu. O zamanlar birlikte yaşadıkları için işten kaçış yoktu. Hecox, arkadaşların “korkudan hareket ettiklerini” söyledi ve iş ortaklıklarını tehlikeye atmamak için genellikle çatışmadan kaçındı. Padilla, Defy Media’nın Smosh personelini kaliteden bağımsız olarak daha fazla içerik yayınlamaya teşvik eden baskısı altında yönettiği çok sayıda proje arasında “zayıf” olduklarını söyledi.

“Tutkumu tamamen kaybettim ve Ian’la ben biraz içerik yüzünden ama aynı zamanda büyük ölçüde nasıl iletişim kuracağımızı bilmediğimiz ve duygularımız hakkında konuşmaya hiç zaman ayıramadığımız için ayrı büyüyorduk. ya da herhangi bir şey,” dedi Padilla. “Yaptığımız her görüşme, yaptığımız her konuşma Smosh ve şirket hakkındaydı.”

Hecox, “Bu arkadaşlığın ölmesine izin vermek zorunda kaldık,” diye ekledi. “Fazla bir şey kalmamıştı bile.”

Padilla, 2017’de Smosh’tan ayrılmasına kadar yıllarca hoşnutsuz olduğunu söyledi. Bölünme, izleyicileri sadece Smosh hayranlarının ötesinde sarstı – sonuçta markanın tüm kimliği, en iyi arkadaşlar olarak Hecox ve Padilla’nın etrafında dönüyordu. Yazar ve oyuncu kadrosundan oluşan bir ekiple çalışan marka, Padilla’sız içerik üretmeye devam etti.

Bir yıl sonra Defy Media iflas etti ve Smosh’u “evsiz” bıraktı. Hecox, sonrasında Smosh’a teklif veren diğer pek çok şirketin markayı yalnızca içerik kitaplığı için istemesinden rahatsız olduğunu söyledi. YouTubers Rhett ve Link olarak bilinen Rhett McLaughlin ve Link Neal, nihayetinde 2019’un başlarında Smosh’u satın aldı.

Hecox, McLaughlin ve Neal’a güvendiğini çünkü Smosh gibi, birlikte içerik oluşturan iki arkadaş olarak Mythical Entertainment’ı kurduklarını söyledi. Smosh başka bir şirket tarafından satın alınmış olsaydı, markanın bugün bir içerik kitaplığından daha fazlası olacağından şüphe duyduğunu söyledi.

Hecox, “Defy çöktükten sonra Smosh’u satın alanlar Rhett ve Link olmasaydı, artık buralarda olacağımı sanmıyorum,” dedi. “Rhett ve Link’in çok kararlı olduğu şeylerden biri de, Smosh’u satın alırlarsa, kalacağıma dair güvence istiyorlardı, çünkü sadece anlıyorlar. Bir kanala sahip olmanın değerinin abonelerde değil, kanalın bir parçası olan kişilerde olduğunu anlıyorlar.”

Smosh’un bilgisiz bir şirket veya sürekli büyüyen medya holdingi tarafından değil, diğer yaratıcılar tarafından satın alınmış olması, onun yıllardır ilk kez gelişmesine izin verdi. Hecox, McLaughlin ve Neal’ın görece müdahalesiz olduğunu söyledi ve bu, bir içerik değirmeni olmaya zorlanmadıkları için markanın kimliğini yeniden tanımlamasına izin verdi.

Smosh’tan ayrıldığından bu yana geçen yıllarda Padilla, kendisini modern talk show sunucusu olarak yeniden markalaştırdı. onun içinde röportaj serisi Padilla, tüylülerle, yüzü görünmeyen yayıncı Ceset Kocayla, okuldaki silahlı saldırılardan kurtulanlarla ve sosyal normlara uymadıkları için internette teselli bulan diğer kişilerle “Birlikte bir gün geçirdim” dedi. Doğrudan, empatik ve zarif sorgulama tarzı, izleyiciler tarafından tabu konularını röntgenci olmadan tartışmanın nadir bir örneği olarak övüldü.

Padilla, röportaj dizileri aracılığıyla kendisinin daha ciddi yanını rafine edebildiğini, ancak komedi yazmanın sağladığı yaratıcı doyumdan yoksun olduğunu söyledi. Yaklaşık bir yıl önce “TikTok’ta patlayan” eski Smosh videolarının kliplerini gördükten sonra, kendisini ve Hecox’u yeniden izlemek için bir tavşan deliğine girdi.

“Uzun yıllardır ondan kopuk olduğum için, ona bir tür yeni izleyici olarak yaklaşabildim ve bu büyü duygusunu gerçekten hissettiğim yaklaşık beş yıllık belirli bir süre olduğunu öğrendim. hakkında heyecanlandı, ”dedi Padilla. “Sadece hayranı oldum. YouTube’da başka şeyler izlemenin beni tuhaf bir şekilde tatmin etmediğini hissettim.”

O ve Hecox, geçen yıl ortak arkadaşlar aracılığıyla yeniden bağlantı kurdular ve genç yaşlarından beri ilk kez içerik oluşturmadan takılabildiler. Her iki yaratıcı da yeniden canlanan arkadaşlıklarını olgunlaşmaya ve terapiye gitmeye borçlu. Padilla, ayrılışına kadar geçen yıllarda büyüyen kızgınlığı bırakmayı öğrendiğini söyledi. Yeniden bağlantı kurduktan kısa bir süre sonra Padilla, Hecox ile Smosh’u yeniden satın alma hayali kurmaya başladı ve Hecox bu fikri ortaya atmadan aylar önce iş planları hazırladı. Bu konuda “sessiz” olduğunu, çünkü bunun bir olasılık olabileceğini asla düşünmediğini söyledi.

Smosh Pit ve Smosh Games dahil olmak üzere markanın diğer kanalları Mythical Entertainment’ın vesayeti altında gelişmeye devam etse de Hecox, ana kanalın “bir ses bulmak için mücadele ettiğini” söyledi.

Hecox, Padilla’nın yokluğuyla ilgili olarak, “Ne zaman bir eskiz veya belirli bir tür video yayınlasak, bu hiçbir zaman seyircide bir bütün olarak yankı uyandırmadı,” dedi. “Her zaman çok genişti. Yıllarca akıntıya karşı savaşıyormuşuz gibi hissettim.”

Hecox, kanalı köklerine geri getirmek istedi: skeç komedisi. Ancak Padilla olmadan bunun mümkün olmayacağını söyledi. Aralık ayında Smosh’u geri almaktan bahsetti ve Padilla hemen planlarının ayrıntılı bir açıklamasını yapmaya başladı.

Ancak Hecox, bunca yıldan sonra birlikte yazma yetenekleri konusunda “aşırı derecede şüpheciydi”. Hecox’un hala var olduğundan şüphe duyduğu kimyalarını test etmek için bir tarih belirlediler.

Hecox, “Bu konuda o kadar hevesli değildim,” diye güldü. “Denemek için can atıyordum ve çok hızlı bir şekilde, yeniden içine düştüğümüzü hissettim. Bir sürü gülüyorduk ve çılgınca şeyler atıyorduk, kelimenin tam anlamıyla yerde yuvarlanıyorduk.

Hecox ve Padilla ayrı geçirdikleri yıllarda yazma becerilerini ayrı ayrı geliştirdiler. Hecox, işbirlikçi oturumlarının, birbirlerinin güçlü yönlerini yıllar önce mücadele ettikleri bir şekilde gösterebileceklerini kanıtladı, dedi.

“Bir araya geldiğimizde, tüm silindirlere ateş ediyormuşuz gibi geliyor.”

“Bir araya geldiğimizde, tüm silindirlere ateş ediyormuşuz gibi geliyor. Ian bir nevi güneş gibidir,” dedi Padilla. “Bütün bu fikirleri ortaya atıyor ve ben de odaklanıp o ateşi yaratmak için hareket eden bir büyüteç gibi hissediyorum. Tutkunun olduğu yer burasıdır. Tüm enerjimizi odaklamak ve sihir yaratmak.”

Hecox, Smosh’u geri almak için McLaughlin ve Neal’a başvurduğunda hemen kabul ettiklerini söyledi. “Her zaman Anthony’nin geri dönmesini istediler” dedi ve ikilinin tekrar birlikte çalışmak istemesinden heyecan duydular.

McLaughlin ve Neal, “Smosh’u 4 yıl önce türünün ilk yaratıcıdan yaratıcıya satın alma işlemiyle satın aldık – Mythical tarihinde çok büyük bir an,” dedi McLaughlin ve Neal ilan edildi Twitter’dan. “Yatırımımız için Smosh’u internetin diğer ikonik en iyi arkadaş ikilisine geri satmaktan daha iyi bir sonuç düşünemezdik. Bu, içerik oluşturucu ekonomisinde bir başka öncü ilk ve içerik oluşturucu-girişimcilerin eğlencenin geleceğinde büyük bir rol oynayacağına olan inancımızı doğruluyor.”

Hecox ve Padilla, kendi skeç komedi markalarına geri dönmenin yanı sıra, Smosh için üyeler tarafından finanse edilen bir gelecek tasavvur ediyor. İçeriklerinin “öldürücü, doldurucu yok” olmasını istiyorlar – hem yaratma arzuları hem de yeniden canlanan dostlukları ancak yaratıcı bir şekilde yorulmadıkları takdirde devam edebilir. Sınırlı çıktıyla “kaliteli içerik” üretmeye ve Patreon tarzı bir ödeme duvarının arkasındaki üyeler için bonus içerik oluşturmaya odaklanacaklar. Hecox, Smosh’u ilk sattıklarında sürdürülebilir bir şekilde para kazanma araçlarına sahip olmadıklarını, ancak 10 yıl önce yaptıkları hataları yapmaktan kaçınmayı planladıklarını söyledi.

“Komedi ile, her ay birden fazla orijinal eskiz yazmanız beklenemez. Bu delilik,” dedi Hecox. “Buna sürdürülebilir bir şekilde bakmak istiyoruz. Bu skeç komedisini altı aydır yapmıyoruz. Bunu 10, 15, 20 yıl yapmak istiyoruz.”

Mythical şirkette azınlık hissesine sahip olsa da Hecox, McLaughlin ve Neal’ın daha çok müttefikleri gibi olacağını, ancak dizginlerin o ve Padilla’da olacağını söyledi.

Hecox ve Padilla da ilişkilerini farklı şekilde ele almayı planlıyor.

Hecox, “Muhtemelen altı yılda bir defadan fazla duygularımızdan bahsedeceğiz,” diye şaka yaptı.

Padilla, “Benim için gerçekten iletişim kurmaya ve birbirimize gülmek ve sadece Smosh olmayan şeyler hakkında konuşmak için zaman ayırdığımızdan emin olmak istiyorum,” diye ekledi. “İşler biraz daha iyi yerine oturduğunda. Ve umarım birlikte iş etrafında dönmeyen bazı tatiller yaparız.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın