Collaborative Fund ve Wyss, iklim teknolojisini pazara sunmak için ortak

oldukça fazla Her girişimde, işler başladıktan ve çalışmaya başladıktan sonra ortaya çıkan tehlikeli bir dönem vardır, ancak para akmaz. “Ölüm vadisi” olarak adlandırılan muamma, ödeme SaaS gibi bir şeyden daha uzun gelir elde etme eğiliminde olan ve vadiyi çok daha uzun ve daha tehlikeli hale getiren iklim teknolojisi girişimleri için özellikle zordur.

Bazı zor teknoloji problemleriyle, füzyon gücü, karbon yakalama veya mantar bazlı deribaşka bir ölüm vadisi daha da erken olur.

Geleneksel olarak şu şekilde işlemiştir: Kurucular, yatırımcıları çekmek için devlet hibeleri ve satış konuşmalarıyla başlar. Özellikle iyi satış konuşmaları, daha geleneksel yatırımcıları daha büyük tohum turlarına katılmaya ikna edebilir. Ancak birçokları için ölüm vadisini geçmenin en iyi yolu daha fazla nakit getirmek değil, içinden geçen en kısa yolu bulmaktır.

Arasındaki yeni ortaklığın arkasındaki fikir bu. İşbirlikçi Fon ve Harvard Üniversitesi’nin Wyss Enstitüsü. TechCrunch+, risk sermayesi şirketinin Wyss Institute’a sürdürülebilir malzeme araştırmalarına odaklanan bir laboratuvar inşa etmesi için 15 milyon dolar verdiğini ve bunun karşılığında enstitüden çıkan teknolojiler ve şirketlerde ilk çatlağı elde edeceğini özel olarak öğrendi.

“İğneyi hafifçe hareket ettirmenin gerçek bir etkisi olmayacak. Collaborative Fund’ın ortağı Sophie Bakalar, TechCrunch+’a verdiği demeçte, halihazırda sahip olduklarımızı tamamen yeniden hayal etmemiz, tamamen yeniden keşfetmemiz gerekiyor. “Amacımız sadece bu gerçekten çığır açan teknolojileri finanse etmek değil, aynı zamanda onları laboratuvardan çıkarıp hayatımıza sokmanın bir yolunu bulmak.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın