Mark Zuckerberg, Threads’in her gün “on milyonlarca” insanın uygulamaya geri döndüğünü gördüğünü söylüyor

rent a car 34

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram’ın Twitter rakibi Threads’in halihazırda kullanım düşüşleri gördüğüne dair raporları bir kenara bırakıyor ve Pazartesi günü yeni bir gönderide “her gün 10 milyonlarca insanın geri geldiğini” belirtiyor. Uygulama oldukça güçlü bir başlangıç ​​yaptı 100 milyon kullanıcıya ulaşmak çıkışını takip eden birkaç gün içinde ve yakın zamanda ulaşan haftalık aktif kullanıcı tabanının beşte biri Twitter’ın. Ancak, analitik firması tarafından hazırlanan bir rapor benzer web Twitter rakibindeki günlük aktif kullanıcıların sadece bir hafta içinde 49 milyondan 23,6 milyona düştüğünü iddia ederek, Threads kullanımının ilk artışından yarı yarıya düştüğünü belirtti.

Tabii ki, yeni bir sosyal uygulamaya duyulan ilk ilginin etkisi geçtikten sonra kullanımda hafif bir gerileme sık görülen bir durumdur. Kullanıcılar hesaplarını kurarken, arkadaşlarını takip ederken ve ilk gönderilerini yaparken, bir erken katılım telaşı yaşanıyor. Ancak kısa bir süre sonra, insanlar, ağ kurmak ve başkalarıyla bağlantı kurmak için kullandıkları diğer tüm sosyal uygulamalar arasında, uygulamanın günlük yaşamlarına nasıl uyduğunu anlamak zorunda kalıyor. Bu nedenle, yeniliğin etkisi geçtiğine göre artık Threads etkileşiminde bir düşüş görmek şaşırtıcı değil.

Ancak Zuckerberg, uygulamanın katılım rakamlarını bir kayıp olarak değil, bir kazanç olarak konumlandırıyor.

CEO, Pazartesi günü Threads’te “Threads topluluğunun nasıl bir araya geldiği konusunda çok iyimserim” diye yazdı. “Erken büyüme çizelgelerin dışındaydı, ancak daha da önemlisi, artık her gün 10 milyonlarca insan geri geliyor. Bu beklediğimizin çok ötesinde,” diye devam etti. “Yılın geri kalanı için odak noktası, temelleri ve elde tutmayı geliştirmek. İstikrar sağlamak zaman alacak, ancak bunu başardığımızda topluluğu büyütmeye odaklanacağız. Bu başucu kitabını birçok kez çalıştırdık (FB, IG, Stories, Reels, vb.) ve Threads’in de iyi bir yolda olduğuna eminim,” diye ekledi Zuckerberg.

Sözleri, Instagram başkanının önceki açıklamalarını takip ediyor Birkaç gün önce söyleyen Adam Mosseri şu anda odak noktasının “katılım” değil, “her yeni üründe gördüğümüz ilk zirve ve dip noktaları aşmak ve yeni özellikler oluşturmak, performansı artırmak ve sıralamayı iyileştirmek” olduğunu söyledi. Ayrıca Threads’in büyümesinin, elde tutulmasının ve katılımının şirket tahminlerinin çok ötesinde olduğunu doğruladı. Diğer bir deyişle, Meta şimdilik herhangi bir hafif düşüşten endişe duymuyor.

Threads’in erken başarısı, Zuckerberg ile Twitter’ın sahibi Elon Musk arasındaki rekabeti alevlendirdi. Örneğin geçen hafta, kullanıcılar fark etti Twitter, Konulara giden bağlantıları engellemeye başlamıştı Twitter aramalarında. Bu sırada Musk, isim takmaya başvurdu. tweetleme “Zuck bir pisliktir” ve kaba bir şekilde “gerçek bir sik ölçme yarışması” teklif ediyor.

Yine de, Threads’in Twitter’ı endişelendirdiği açık. Şirket, yüksek profilli Twitter kullanıcılarının platformu terk etmelerine yardımcı olmak için geçen hafta bir kampanya başlattı. yeni yaratıcı para kazanma programı Bu, Doğrulanmış içerik oluşturuculara gönderilerine verilen yanıtlarda sunulan reklamlardan kazanılan gelirin bir kısmını ödeyecekti. İçerik oluşturucular, dört ila beş rakamlı kazanç elde ettiklerini bildirdi. Hafta sonu Twitter, Doğrulanmış kullanıcılar için oran limitlerini %50 artırmak için politikada ince ayar yaptı, böylece kesintiye uğramadan önce kaydırıp daha fazla tweet okuyabileceklerdi. (Platformdaki istenmeyen e-posta ve bot etkinliğini azaltmanın bir yolu olarak hız limitleri çıkarılmıştır).

Ek olarak Musk, Twitter’ın profil sayfası görüntülemelerinden elde edilen reklam gelirini de paylaşmaya başlayacağını ve bunun “ödemeleri kabaca iki katına çıkaracağını” duyurdu ve yalnızca Doğrulanmış kullanıcıların görüntülemelerinin sayılacağını ekledi.

Twitter, kullanıcı tabanı açısından hala Threads’in önünde, ancak yeni Instagram uygulaması için hala erken.

Meta, çoklu hesap desteği, bir düzenleme düğmesi, yalnızca profilleri değil gönderileri de arama yeteneği, çeviri, sevilen gönderileri tekrar ziyaret etme yeteneği, kronolojik bir besleme (diğer adıyla takip besleme) ve tabii ki “fediverse” ile entegrasyon – veya Mastodon ve diğer uygulamaları içeren merkezi olmayan sosyal ağ.

Bu eklemelerle, uygulama Twitter ile özellik eşitliğine ulaştıkça Threads’in kullanımı ve elde tutulması yeniden artabilir.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın