WordPress Playground, WordPress’i tamamen tarayıcınızda çalıştırmanıza izin verir

rent a car 34

WordPress ekosistem haberlerini takip etmiyorsanız, adında yeni ve harika bir projenin farkında olmayabilirsiniz. WordPress Oyun Alanı. Ben de proje sayfası açılana kadar WordPress Playground’u hiç duymadığım için kendimi bu gruba dahil ediyorum. Hacker News’e gönderildi birkaç gün önce.

Ancak WordPress Oyun Alanı o kadar düzenli ki burada hızlı bir açıklamayı hak ediyor. Fikir oldukça basit. Playground, bir sunucuyla uğraşmak zorunda kalmadan doğrudan web tarayıcınızdan bir WordPress örneğini çalıştırmanıza olanak tanır — PHP, MySQL veya Apache yüklemeye gerek yoktur.

üzerinde deneyebilirsin playground.wordpress.net. Sadece birkaç saniye içinde, tam bir yönetici paneli ve gönderiler ve sayfalar oluşturma becerisine sahip yepyeni bir WordPress sitesine sahip olursunuz. Bu noktada, muhtemelen iki sorunuz var: Bu nasıl mümkün olabilir? Ve neden yararlıdır?

İçinde bir WordPress örneğinin çalıştığı bir web tarayıcı penceresinin ekran görüntüsü

Görsel Kaynakları: Romain Dillet / TechCrunch

Adam Zielinski Ve diğer katkıda bulunanlar Automattic ve WordPress topluluğu, bir sayfa yükleyerek bir WordPress sunucusunu başlatabilmeniz için WebAssembly tabanlı bir WordPress çalışma zamanı oluşturdu. Olağan MySQL veritabanı, dosya tabanlı bir SQLite veritabanıyla değiştirildi. Ve bir hizmet çalışanı, web sunucusu gibi davranır ve tarayıcı isteklerini WordPress yanıtlarına çevirir.

WordPress, dizüstü bilgisayarımda on saniyeden daha kısa sürede yükleniyor. Sayfayı yenilediğinizde değişiklikler kaybolduğu için istediğiniz kadar kurcalayabilirsiniz. Verileri tarayıcıda veya yerel bir bilgisayar dizininde saklama seçenekleri de vardır.

WordPress Playground’un arkasındaki ana fikir de budur. Yeni şeyler deneyebileceğiniz, üzerinde çalıştığınız bazı şeyleri sergileyebileceğiniz ve kodunuzu farklı WordPress ve PHP sürümlerine karşı test edebileceğiniz korumalı bir ortamdır.

Örneğin, WordPress Playground, ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını görmek için bir eklentiyi, bir temayı veya bir bloğu denemek için kullanılabilir. Canlı bir WordPress sitesine yüklemeniz gerekmez ve bu, bir hazırlık sitesi oluşturmaktan daha kolaydır.

WordPress Playground’a bir eklenti kurmanın iki yolu vardır. Bir eklentinin ZIP dosyasını indirebilir ve ardından Playground’a yükleyebilirsiniz. Veya URL’yi şöyle bir şeye değiştirebilirsiniz: playground.wordpress.net/?plugin=MYCOOLNEWPLUGIN eklenti yüklü bir WordPress sitesini otomatik olarak başlatmak için.

WordPress Playground, PHP sürümü, WordPress sürümü, sayfayı yüklediğinizde yüklenmesi gereken WordPress URL’si gibi birçok yapılandırma seçeneğini URL’de sorgu parametreleri olarak işleyebilir.

Bu parametreler, eklentilerinin yeni bir sürümünü yeni bir WordPress kurulumunda test etmek isteyen eklenti geliştiricileri için özellikle yararlı olabilir. Tema geliştiriciler ayrıca Playground’u kullanarak temalarının canlı bir demosunu bir <iframe> etiket.

WordPress’i bir uygulama platformu olarak kullanma

Ne zaman ben röportaj yaptı Automattic CEO’su Matt Mullenweg birkaç yıl önce bana web’in işletim sistemini WordPress ile oluşturmak istediğini söyledi. Ve WordPress’in oldukça esnek olduğu doğrudur. Bir restoran menüsünü sergilemek için veya yüksek trafikli bir medya sitesinin temeli olarak kullanılabilir (TechCrunch bir WordPress web sitesidir).

Bazı insanlar WordPress’i başsız bir içerik yönetim sistemi olarak da kullanır. WordPress içerik, kullanıcılar ve medya dosyalarıyla ilgilenir, ancak ön uç WordPress’ten tamamen ayrılmıştır ve içeriğinizle etkileşim kurmak için API’yi kullanır.

WordPress Playground temelde bağımsız bir WordPress olduğundan, yerel cihazınızda bir WordPress örneği de çalıştırabilirsiniz. Örneğin, var bir VS Kodu eklentisi yerel olarak temalarınızda ve eklentilerinizde hata ayıklamak için kullanabileceğiniz. Ayrıca yerel bir WordPress ortamını da başlatabilirsiniz. bir CLI aracı.

Daha da çılgınca ve şaşırtıcı, Ella van Durpe iOS ve macOS için yeni bir not alma uygulamasının temeli olarak WordPress Playground’u kullandı. Blocknotes, WordPress’te gönderiler oluştururmuşsunuz gibi notlar oluşturmanıza izin veren sadeleştirilmiş bir WordPress sürümüdür.

Ella van Durpe Twitter’da birkaç ekran görüntüsü paylaştı:

Görsel Kaynakları: Ella van Durpe

Gördüğünüz gibi, notlarınız daha sonra iCloud Drive’a HTML dosyaları olarak kaydedilir ve Apple cihazları arasında senkronize edilir. Blocknotes şu anda şurada mevcut: Test uçuşu ve zaten iyi çalışıyor. Bu proje bana onu hatırlattı TiddlyWikitek bir HTML dosyası biçiminde wiki tarzı bir not defteri.

Şimdi, WordPress Oyun Alanı için diğer potansiyel kullanım durumlarını görmek için sabırsızlanıyorum. Web teknolojilerinin yeni şekillerde kullanıldığını görmek harika. Ve Oyun Alanı bunun mükemmel bir örneğidir.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın