Magic Eden CEO’su çok zincirli genişleme ve NFT platformu için sırada ne var?

tekrar hoş geldiniz Zincirleme tepkikripto meraklıları için her şeyi blok blok parçalamak için sektördeki en büyük isimlerden bazılarıyla birlikte kriptodaki en son trendleri, dramayı ve haberleri açıp derinlemesine dalan bir podcast.

bu hafta için bölüm, jacquelyn röportaj yaptı Jack Lu, NFT pazar yeri Magic Eden’in kurucu ortağı ve CEO’su. Bu, Chain Reaction’a ikinci gelişi, ancak pazar o zamandan beri çok gelişti. en son geldiğinde Ağustos 2022’de, bu yüzden onu geri aldığımız için heyecanlıyız!

2021’de Magic Eden’i ortak kurmadan önce Lu, Google’da ürün müdürü ve Boston Consulting Group’ta danışman olarak çalıştı.

Magic Eden başlangıçta Solana tabanlı bir NFT ticaret platformu olarak başladı, ancak desteğini aşağıdakiler gibi diğer blockchain ağlarına da genişletti: ÇokgenEthereum ve Bitcoin. Bugün, 8.000’den fazla koleksiyon, yaklaşık 3 milyar dolarlık NFT işlemi ve aylık 22 milyon tekil ziyaretçi ile en büyük NFT pazarlarından biri haline geldi. Haziran 2022’de Magic Eden 130 milyon dolar topladı tek boynuzlu at statüsü veren bir B Serisi turunda.

Lu, NFT alanı ve Magic Eden’in özellikle NFT’ler çevresinde değişen ortamla nasıl başa çıkmayı planladığı hakkında bir sürü ilginç bilgi verdi.

Magic Eden’in çoklu zincir teklifleri aracılığıyla ve bazılarını destekleyerek rekabetçi kalmayı planladığını paylaştı. en büyük NFT koleksiyonları Mad Lads gibi, izleyicilerini platformuna da dahil edecek. Lu, Bitcoin NFT alanında, pazarın “zincirler arası örtüşmenin çoğundan” yararlanmak istediğini belirterek, “BTC’yi kontrol etmeye çalışan çok sayıda Solana topluluğu üyesi ve Ethereum topluluğu üyesi var” dedi.

Magic Eden’in platformuna daha fazla blok zinciri ekleyip eklemeyeceği sorulduğunda Lu, duruşunun “asla asla deme” olduğunu savundu, ancak şu anda herhangi bir yeni ekleme beklemiyor.

“Birden dörde gidiyor [blockchains] altı ayda dört çocuk, dört bebek sahibi olmak gibi ve hepsini beslememiz gerekiyor” dedi. “Şu anda, tüm bu ekosistemler için deneyimi birleştirmemiz ve cilalamamız gerektiğini kesinlikle hissediyoruz.”

Aynı zamanda yolda pek çok yenilik var ve Lu buna hazır olmak istiyor.

“Oyuna özgü olsun, pek çok zincir var – ortaya çıkan kategoriye özgü ekosistemler var” dedi. “Sadece bu kategoride, genişlememiz için çok anlamlı olacak birçok büyük zincir ve ekosistem var.”

Mart ayında Magic Eden, web3 geliştiricilerinin oyuncu tabanlarını ve topluluklarını beslemesine olanak tanıyan Magic Eden Games ile web3 oyunları için destek başlattı. Lu, bu pazar heyecan verici olsa da henüz erken olduğunu kaydetti.

“Oyunlarda çok ama çok sağlıklı bir içerik oluşturucu hattı görüyoruz. Web3 oyun geliştiricilerinden çok sayıda gelen ve mevcut ilgi olduğunu anlıyoruz ve bizim için bu, NFT ekosisteminin yaratıcı ilgisinin akışıyla yükseleceğinin her zaman önde gelen bir göstergesi olmuştur.”

Lu ayrıca, Arbitrum veya Optimism’e dayanan Ethereum ağının üzerine inşa edilen katman-2 blok zincirlerinde uzun vadeli potansiyel görüyor.

Magic Eden hızla büyümesine rağmen, kullanıcıların NFT ekosisteminin “değerini hissetmelerine” yardımcı olurken, NFT ticaret deneyimini “basit” hale getirme felsefesine sadık kalmak istediğini söyledi.

“Misyonumuz uzun vadeye odaklanmak.”

Şunlardan da bahsettik:

  • İçin destek BRC-20 belirteçler
  • NFT piyasa oynaklığı
  • Telif ücreti
  • Web3 oyun genişletme
  • NFT topluluğu için tavsiyeler

Dinlemeden önce yetişmeniz mi gerekiyor? Hızlı bir genel bakış için bunları okuyun:

Chain Reaction her Perşembe günü çıkıyor, bu yüzden bize abone olmayı unutmayın. Apple Podcast’leri, spotify veya web3 ve kriptodaki en son gelişmelere ayak uydurmak için favori pod platformunuz.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın