Lenovo’dan giyilebilir akıllı ekran: Glasses T1

Lenovo’dan giyilebilir akıllı ekran: Glasses T1



Lenovo Glasses T1 ismini taşıyan yeni zeki ekranını IFA 2022’de gözler önüne çıkardı. Gözlük formatında bir zeki monitör olan Glasses T1, kullanıcıların her bir gözünün karşısına birer Full HD OLED monitör yerleştiriyor. Bu giyilebilir hususi ekran, Lenovo’nun rakiplerinin duyurduğu akıllı gözlüklere bir fazlaca benziyor.

Glasses T1 kullanıcılarına bir artırılmış yada sanal gerçeklik deneyimi yaşatmayacak. Dolayısıyla bu gözlüğü takıp etrafta yürümenin öneri edilmediğini en baştan belirtmek gerekiyor. Buna ek olarak, kablolu tasarımı da kullanıcıları kaynaklarına bağlı tutuyor.

Glasses T1 ile kullanıcılar tıpkı monitör veya TV karşısında bir şey izlermiş benzer biçimde yerlerinde oturuyor. Ancak efektlerle sanki büyük bir sinema salonunda oturuyormuş hissi yaşatılıyor. Glasses T1 ile bir şeyler izlemenin yanı sıra oyun oynamak veya bir şeyler okumak da mümkün oluyor.

Lenovo Glasses T1 PC, tablet, akıllı telefon, Mac ve USB-C üstünden video çıkışı yapabilen öteki cihazlara fizyolojik bir kabloyla bağlanacak. IOS aygıt sahiplerinin ise Lenovo’nun HDMI adaptörünü ve Apple’ın dijital AV adaptörünü alması gerekiyor.

lenovo glasses t1Lenovo Glasses T1 2023’te ilk olarak Çin’de kullanıcılarla buluşacak. Fiyat mevzusunda henüz bir malumat verilmiş değil.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın