Kuruluşta web3’ün yaygın olarak benimsenmesi için ilk adım

Web3 kurumsal benimsenmesi mümkündür, ancak değerini kim yaratacak?

Küresel kripto piyasası kapitalizasyonu etrafta otururken 1,2 trilyon dolar, bazı sektör oyuncuları, havuzu büyütmek ve potansiyel olarak daha fazla benimseme sağlamak için kurumsal işletmeler üzerine inşa etmek istiyor. Bunu getirmek için kilit şirketler, taktikler ve iş modelleri henüz belirlenmedi, ancak bu, bazı web3 girişimlerinin birlikte dalmasını engellemiyor.

Şirketin kurucu ortağı Leonard Dorlöchter, “Bence gerçek dünyadaki pek çok yıkıcı benimseme, işletmelerden değil, yeni fikirler yaratan girişimlerden gelecek” dedi. Tepe ağ, TechCrunch+’a söyledi. “Web3’te daha önce çok fazla benimseme bekliyoruz, ancak önümüzdeki beş yıl içinde her türlü varlığın tokenizasyonu gerçekleşecek.”

ELOOP bir belirteç tabanlı araba paylaşım blok zinciri topluluk üyelerinin Viyana’daki elektrikli otomobil filosunun gelirini paylaşmalarına olanak tanıyan bir proje. Arabalar, elektrikle çalışan Tesla’lar. Puantiye araçlar, robotlar ve cihazlar için uygulamalar oluşturan Peaq ağı aracılığıyla blockchain.

Dorlöchter, Tesla gibi makinelerin “malları ve hizmetleri otonom olarak sunabilmesi” gerektiğini düşünüyor. Şirketi, merkezi olmayan araba paylaşımı oluşturmak ve ağına Tesla yerleştirmek için ELOOP’lar gibi uygulamalar oluşturmaya yardımcı olmak için blockchain altyapısı oluşturdu.

ELOOP, 200 Tesla filosunu kullanan 90.000’den fazla kayıtlı kullanıcıya sahiptir ve yaklaşık 100’ü Peaq bağlantılı kimliklerle (487 token sahibi tarafından yönetilmektedir). Jeton sahipleri, yaklaşık 6.700 seyahatten toplam 138.000 $ gelir elde etti. ELOOP’un kontrol paneline göre.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın