Kripto firmaları, gerileme döneminde bile hala VC parası görüyor

Kripto finansmanı olabilir son çeyrekte düşüşancak alandaki en büyük fonların arkasındaki yatırımcılar silahlarına yapışıyorlar.

Ava Labs iş geliştirme başkan yardımcısı Lydia Chiu, TechCrunch+’a “Girişimcilerin ihtiyaç duydukları finansmanı bulmalarına yardımcı olmak için her zaman büyük fonlara ve yatırımcılara ihtiyaç duyulacak” dedi. Piyasadaki düşüş eğiliminin yanı sıra alan üzerindeki mevcut düzenleyici inceleme ile risk sermayesi fonlarına her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

1. katman blok zinciri Avalanche’ı kuran şirket Ava Labs, 2021’de zincirinin ekosistemini büyütmeye adanmış 200 milyon dolarlık bir “Blizzard” yatırım fonu başlattı. Chiu, o zamandan beri “çok yoğun bir zaman” olduğunu söyledi.

Chiu, geçtiğimiz bir buçuk yıl içinde Blizzard fonunun 125 portföy şirketinde yaklaşık 400 anlaşmaya yatırım yaptığını ve sermayesinin dörtte üçünden biraz fazlasını dağıttığını söyledi. “Hala gerçekten güçlü bir anlaşma akışı görüyoruz ve aktif olarak yatırım yapıyoruz.”

Multicoin Capital’in yönetici ortağı Tushar Jain, sadece bu değil: Birkaç yıl önce ortaya çıkan “dağıtılacak epeyce kripto girişim fonu kaldı” dedi. Multicoin, 2022’de 430 milyon dolarlık bir fon başlattı ve o zamandan beri “fonun yarısından azını” konuşlandırdı ve “çoğunluğu” yatırım yapmak için kaldı.

Sadece bu iki fonun geri kalanı dokuz rakam değerinde. 2023’ün ilk çeyreğinde kripto para toplamanın milyarlarca olduğu göz önüne alındığında, rakam mütevazı görünebilir, ancak sadece iki fondan anlamlı.

Bazı yeni fonlar daha da büyük.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın