TEDWomen Sunar: Kadınlar, Anjali Sud ve Stephanie Mehta ile işlere liderlik ediyor

Anjali Sud, Stephanie Mehta ile TEDWomen Presents’ta sohbet ederken. 24-28 Ekim 2022. Fotoğraf TED’in izniyle.

Benzeri görülmemiş bir değişim döneminde işin geleceği için nasıl bir yol çizebiliriz?

ikinci günü TEDKadınlar Sunar — Önde gelen kadınlarla röportajlar, etkileşimli atölyeler, özel olarak seçilmiş film gösterimleri ve daha fazlasını içeren çevrimiçi bir festival — iş yerinde değişime öncülük etmeye odaklanmış, Anjali SüdVimeo CEO’su ve Stephanie MehtaMansueto Ventures’ın CEO’su ve içerikten sorumlu başkanı.

Büyük fikir: Çevik liderler belirsizliği esneklikle karşılar.

Nasıl? Vimeo CEO’su Anjali Sud, bir lider olarak iş gücünüzün sizden emin olduğunu söylüyor. Ancak küresel bir salgın, ırksal bir hesaplaşma ve bir savaşın başlamasıyla Sud, 1300’den fazla çalışanına aradıkları güvenceyi sağlayamadı – kontrolünün dışında çok fazla faktör vardı. Onun çözümü: çevik kalmak ve koşullar değiştikçe değişmek.

Mansueto CEO’su (ve eski yazı işleri müdürü) ile görüşmede Hızlı Şirket) Stephanie Mehta, Sud, Vimeo’da çevik liderliğin neye benzediğini ve çalışanlarınıza esneklik sunmanın neden daha mutlu, daha üretken bir iş gücü yarattığını paylaşıyor. Salgının başlarında, şirketteki herkes kendini çok yalnız hissettiğinde Sud, önce video modelini teşvik ederek Vimeo’da yüz yüze iletişimi geliştirdi. E-posta ve sohbet yerine, şirket liderleri çalışanlarıyla mümkün olduğunca iletişim kurmak için canlı video kullandı. Sud ayrıca, gerektiğinde dönebilmeleri için insanların toplantılarda neyin yolunda gitmediğini tartışmaları için bir çerçeve oluşturdu. Sud, değişen iş gücüne gelince, yeni nesil çalışanlarının, özellikle Y kuşağı ve Z kuşağının, önceki nesillere göre farklı tercihleri ​​ve öncelikleri olduğunun farkında. Daha misyon odaklıdırlar ve işlerinin ardındaki “ne”yi değil, “neden”i anlamak isterler. Sud, koşullar ne olursa olsun, CEO’ların zorluklara empati ve insancıl bir şekilde yanıt vermesi gerektiğini vurguluyor: “Bence en iyi liderler ve kültürler, sonuçlara ulaşır ve insanlara iyi davranır.”

Soru-Cevap: Röportajın ardından TEDWomen Presents izleyicileri, TED Güncel Olaylar Küratörü tarafından düzenlenen canlı bir Soru-Cevap sırasında Sud’a sorular sorma fırsatı buldu. Whitney Pennington-Rodgers. Bu geniş kapsamlı tartışma, türbülans ve değişim anlarında dürüst, şeffaf iletişimin önemini; şirketler sosyal değişim konularında nasıl tavır alabilirler; videonun geleceği; sanal ekiplerle derin bağlantılar nasıl oluşturulur; kadın liderlerin karşılaştığı ekstra baskı ve çok daha fazlası.

Sud, Vimeo’daki son işten çıkarmaların, liderlerin etkilenen insanlara karşı nasıl hesap verebilir olabileceğini yeniden düşünmeye nasıl zorladığını özetledi. “Kariyerler uzundur, ancak ilişkiler daha uzundur” diyor. Sud ayrıca, açık, kullanıcı tarafından oluşturulmuş bir içerik platformu olan Vimeo’nun, platformlarındaki içeriğin gerçek dünyada zarar yaratmamasını sağlama sorumluluğuna sahip olduğunu da tartıştı. Kendisi gibi şirketlerin dünyanın değiştiğini ve eski angajman kurallarının artık geçerli olmayabileceğini kabul etmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca gelecek nesiller için bazı dersler paylaştı: kariyer yolunuzun doğrusal değil, dolambaçlı olacağı fikrine alışın ve zor kararlardan çekinmeyin. “Liderlik, nasıl görünmesini istiyorsak ona benziyor. Öyleyse kendin ol, ”diyor.

Anjali Sud, Stephanie Mehta ile TEDWomen Presents’ta sohbet ederken. 24-28 Ekim 2022. Fotoğraf TED’in izniyle.

TEDWomen Community bülten listesine katılın 11-13 Ekim 2023 tarihlerinde Atlanta, Georgia’da TEDWomen 2023 hakkında topluluktan güncellemeleri ve duyuruları ilk duyan siz olun.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın