Kongre, Ford’un Çinli CATL ile yaptığı büyük pil anlaşmasını araştırıyor

Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçileri Mike Gallagher ve Jason Smith, Ford patronu Jim Farley’e hitaben yazılan bir açık mektupta, iki kongre komitesinin otomobil üreticisinin Çinli pil üreticisi CATL ile yaptığı lisans anlaşmasını araştırdığını duyurdu.

Soruşturma, Ford’un CATL’nin pil hücresi teknolojisini Michigan’da yakında kurulacak olan 3.5 milyar dolarlık pil hücresi fabrikasında kullanma çabalarına odaklanıyor.

İçinde mektuplarıMeclis Yöntemleri ve Araçları Komitesi ve Çin Seçilmiş Komitesi başkanları, Ford’u CATL ile yaptığı anlaşmanın ayrıntılarını 10 Ağustos’a kadar teslim etmeye çağırıyor.

rent a car 34

Temsilciler, CATL anlaşmasıyla ilgili olarak Ford ile Biden yönetimi arasında iletişim kurulmasını istedi. Ayrıca Ford’u “Michigan’da LFP pilleri üretmek için CATL’den yapılan ithalatın zorla çalıştırmadan veya Sincan’dan gelen girdilerden muaf olmasını nasıl sağlayacağını” açıklamaya çağırdılar.

TechCrunch tarafından ulaşılan bir Ford sözcüsü, mektubun ayrıntıları hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Sözcü, otomobil üreticisinin “yalnız başına 3,5 milyar dolar yatırım yaptığını ve rakiplerimizin yaptığı gibi başka bir yerde bir pil fabrikası kurmak veya LFP pillerini Çin’den özel olarak ithal etmek yerine ABD’deki bu fabrikaya sahip olacağını ve işleteceğini” yineledi.

Bu haftanın başlarında, Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçiler hakkında ayrı bir soruşturma açıldığını duyurdu. ABD’li girişim şirketlerinin Çin’deki yatırımları.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın