Kanada’dan 4’ü hariç kripto para alımına kısıtlama sonucu

Kanada’dan 4’ü hariç kripto para alımına kısıtlama sonucu

rent a car 34Kanada, bir yılda alınabilecek en çok kripto para miktarı için 30.000 dolar limit belirledi.

Birçok ülke kripto paralarla ilgili yeni yaptırımlar uyguluyor. Ülkeler ya kripto paraların kullanması yasaklıyor yahut kripto paraları düzenlemek için emek harcamalar yapıyor. Konuya ilişik bir çalışmada Kanada’dan geldi.

Chip Online’de yer alan habere nazaran, Kanada, bir yılda alınabilecek en çok kripto para miktarı için 30.000 dolar limit belirledi. Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash bu düzenlemeden muaf kapıldı.

Kanada merkezli kripto para borsaları Bitbuy ve Newton, kullanıcıları korumak amacıyla Ontario merkezli kullanıcılar için senelik kripto satın alma limitini 30.000 dolar olarak belirledi. Ancak Bitcoin (BTC) olmak üzere, Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) bu yeni düzenlemeden muaf tutuldu. Sonuç olarak, söz mevzusu karar, dört kripto para için senelik alım limiti uygulanmayacak.

Toronto merkezli kripto para borsası Newton, mevzuya ilişik şu açıklamayı yapmış oldu:

“Bu değişimler sizin benzer biçimde kripto yatırımcılarını korumak ve yatırımcıların kripto varlıklarına yatırım yapmanın risklerinden haberdar olmalarını sağlamak için”

Ayrıca hatırlatacak olursak, Kanada’nın düzenleyici kurumu Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) ve Crypto.Com bir ön kayıt anlaşması imzaladı.

kaynak: ekonomist.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın