Jack Dorsey, Elon Musk’ın Twitter’da doğru yapmadığını düşünüyor

Jack Dorsey’in kullandığı Mavi gökyüzü, Twitter, Elon Musk ve şirketi Tesla CEO’sunun idaresi altına alma kararı hakkında bazı gerçekleri anlatmak için savunduğu birleşik ve açık bir sosyal ağ protokolü üzerine inşa edilen kısmen finanse ettiği uygulama. Dorsey, Twitter’ın Musk altında kötü durumda olduğunu kabul ediyor ancak aynı zamanda satışları zorlamakla yönetim kurulunu suçluyor ve Twitter’ın halka açık bir şirket olarak iyi sonuçlanacak çok az seçeneği olduğunu söylüyor.

Dorsey, Bluesky kullanıcısı Jason Goldman’ın Musk’ın “mümkün olan en iyi haşlanmış” olduğunu kanıtlayıp düşünmediğiyle ilgili bir sorusuna yanıt verdi. [sic]” (Sorun değil Jason hepimiz yazım hatası yapıyoruz ve kâhya demek istediğini biliyoruz) aşağıdakilerle:

Hayır. Zamanlamasının kötü olduğunu fark ettikten hemen sonra harekete geçtiğini de düşünmüyorum.
Yönetim kurulunun satışı zorlaması gerektiğini de düşünmüyorum. Hepsi güneye gitti. Ama oldu ve şimdi yapabileceğimiz tek şey bunun bir daha olmasını önlemek için bir şeyler inşa etmek. Bu yüzden Jay ve ekibin ve nostr geliştiricilerinin var olduğu ve onu inşa ettiği için mutluyum.

Washington Post yazarı Will Oremus daha sonra bu gönderiden alıntı yaptı ve bunu Dorsey’in kendisini suçlamaktan kaçındığı şeklinde çerçevelemeye çalıştı, Dorsey buna şiddetle karşı çıktı ve daha önce Twitter’ın kader bolluğundaki rolü için özür dilediğini belirtti.

Dorsey, Twitter’ın Musk yönetimindeki durumuna ve onu oraya götüren koşullara üzülmenin yanı sıra, Twitter’ın “halka açık bir şirket olarak asla hayatta kalamayacağı” görüşünü paylaştı ve piyasa koşullarının şirketin o zamanki durumuyla birleştiğinde şu anlama geliyordu: aktivist yatırımcılar ve onu devralmaya çalışan PE firmaları tarafından manipüle edilmeye mahkum edildi. Dorsey ayrıca, “Güvendiğim tek çözüm Elon” diyerek, artık rezil olan tweet’ini yeniden bağlamsallaştırdı ve özellikle Twitter’ı gizli tutmanın sonucunu kastettiğini açıkladı (muhtemelen diğer aktivist koruma fonu yatırımcılarına karşı).

Dorsey ayrıca şirketi Musk’a satarak “sattığı” suçlamasına da itiraz etti ki bu kesinlikle küstah bir suçlama, ancak özellikle Dorsey’in belirttiği gibi, halka açık şirketler doğası gereği hak verildiğinde satışa ve devralmaya tabidir ( veya yanlış, sanırım, nerede oturduğunuza bağlı olarak) piyasa koşulları.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın