Bulut harcaması: CIO’lar çok daha fazlasını planlıyor

Ne zaman geliyor bulut büyümesine gelince, gelir artış oranları düşmüş olsa bile muhtemelen gökyüzünün düşmediğini söylemek güvenlidir. Geçen yılın ilk çeyreğindeki %32’lik toplam genel bulut gelir artışının düşüşünü gördük. bu yıl %19. Bu oldukça dik bir düşüş ve bulutun bazı ters rüzgarlara maruz kaldığını gösteriyor.

Sonuç olarak, insanların hakkında konuştuğunu gördük. büyük bir geri dönüş bulut iş yüklerinin şirket içine geri taşınacağı, ancak kanıt önermiyor bu oluyor Bunun yerine şirketler, iş yüklerini dağıtmanın en verimli yolunu ararken bulut geçişini yavaşlatıyor olabilir.

Açıkçası şirketler, her iş yükünün bulut için uygun olmadığını öğrendi. Örneğin, buluta gidip gelmek için biraz gecikmeyle bile baş edemeyen bazılarının, bilgi işlem kaynağına daha yakın olması için uçta barındırılması gerekir. Ancak pek çok BT departmanının yeni sunucuları rafa kaldırdığı ve istiflediği günlere dönmesi pek uzun sürmeyecek gibi görünüyor.

Peki genel bulut büyümesi neden yavaşlıyor? Müşteriler, Amazon CFO’su Brian Olsavsky’nin de kabul ettiği gibi, bu yıl bütçeleri her zamankinden daha yoğun bir şekilde incelenirken maliyetleri düşürmenin yollarını ararken, ağır bulut faturalarına bakmaya başladılar. şirketin kazanç çağrısı analistlerle bu hafta

Görüşme sırasında, “Kurumsal müşteriler, maliyetleri düşürme ve çalışmalarını optimize etme fırsatlarını dikkatli bir şekilde belirlemek için AWS ekiplerimizle yakın bir şekilde çalışırken, on yıllardır buluta geçişlerini sürdürdüler” dedi. CFO konuşmasında bu, bulutu terk etmedikleri, ancak şirketin bulut büyüme rakamları üzerinde oldukça önemli bir etkiye sahip olan harcamalara yakından baktıkları anlamına gelir.

Yavaşlayan büyümenin birkaç çeyrek daha devam edebileceğini, ancak genel olarak müşterilerin bulutta hala yüksek olduğunu ekledi. “Şimdiye kadar yılın ilk ayında, AWS’nin yıldan yıla gelir artışı orta onlarda. Bununla birlikte, geri adım atarak, yeni müşteri hattımız sağlıklı ve sağlam olmaya devam ediyor ve buluta geçiş yapmak ve uzun vadede AWS’ye taahhüt vermek için planlar yapmaya devam eden birçok müşteri var.”

Şimdiye kadar, satıcıdan bağımsız olarak bulutun değer önerisi netleşti. Kendi veri merkezinizi çalıştırdığınızda mümkün olmayan bir düzeyde esneklik sağlar ve kendi veri merkezinizi çalıştırmak pahalıdır ve bulut iş yüklerini çalıştırmaktan tamamen farklı beceriler gerektirir.

Peki tüm bunlar, bulut altyapısı pazarındaki gelir büyümesi için ne anlama geliyor? Veriler doğruysa, iyi olacak. Kısa vadede biraz riskli görünüyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın