Insify, işletme sigortası başlangıcı için 10,7 milyon dolar daha topladı

Amsterdam merkezli sigorta teknolojisi girişimi yoğunlaştırmak Seri A finansman turunu 10 milyon € daha (bugünkü döviz kuruyla 10,7 milyon $) ile tamamladı. Genel olarak, başlangıç, Seri A turunun (26,7 milyon $) bir parçası olarak 25 milyon € topladı.

Büyük reasürans şirketinin risk sermayesi bölümü olan Münih Re Ventures uzatma turuna liderlik ediyor. Insify, sigorta ürünleri için Münih Re ile zaten çalışıyor. Mevcut yatırımcılar Accel, Frontline Ventures ve Berlin’s Visionaries Club bir kez daha uzantıya yatırım yapıyor. Formula 1 Dünya Şampiyonu Nico Rosberg ve Opera Tech Ventures gibi bazı yeni yatırımcılar da var.

Bir hatırlatma olarak Insify, işletme sigortası pazarının uzun kuyruğuna hitap ediyor. Sigorta ürünleri söz konusu olduğunda büyük şirketler genellikle çok sayıda seçeneğe sahipken, serbest çalışan veya bir avuç çalışanı olan küçük bir şirketseniz, mevcut deneyim pek iyi değil.

Küçük ve orta ölçekli şirketler genellikle eksik sigortalıdır veya hiç sigortaları yoktur. Yine de, birçok işletme bir profesyonel veya kurumsal sorumluluk sigortasından yararlanabilir veya artık çalışamayacakları nadir durumlarda bir tür sigorta kapsamına girmelidir.

“Bir girişimci olarak, iş sigortası söz konusu olduğunda KOBİ’lerin nasıl yetersiz hizmet aldığını ilk elden deneyimledim; pek çok eski sağlayıcı dijital dostu, kolaylaştırılmış ve rekabetçi bir teklif sunamadı – bu da birçok işletmenin sigortasız kalması anlamına geliyor.” kurucusu ve CEO’su Koen Thijssen yaptığı açıklamada. “2022’deki bir önceki finansman turumuzdan bu yana hızlı büyümemiz, kıtadaki serbest çalışanlar ve KOBİ’lerin daha iyi sigorta çözümlerine yönelik arzu ve ihtiyacı gösteriyor.”

Insify ile küçük şirketler doğrudan şirketin web sitesinden fiyat teklifi alabilir. Şirket, çevrimiçi forma ek olarak, potansiyel bir müşteri hakkında bazı ek bilgiler almak için gelişmiş analitik kullanır. Esasen Insify, pazarın bu segmentinin mantıklı olabilmesi için müşteri edinme maliyetini düşürmek istiyor.

Şirketteki son yazımdan bu yana Şubat 2022’de, şirketin müşteri sayısı 1.500’den 10.000’e çıktı. Hollanda’nın yanı sıra girişimin sigorta ürünleri artık Fransa ve Almanya’da da mevcut.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın