Huawei Mate 50 serisinin tanıtım zamanı belli oldu

Huawei Mate 50 serisinin tanıtım zamanı belli olduHuawei Mate 50 serisinin eylül ayında tanıtılacağı iddiası bir süredir etrafta dolaşıyordu. Konuyla alakalı olarak beklenen açıklama nihayet geldi. Çinli müstahsil, Mate 50 serisinin 6 Eylül’de tanıtılacağını açıkladı.

Huawei tarafınca Weibo’da yapılan paylaşımda, dağların peşinde batan güneş ve güneşin önüne geçen dokulu ve büyük bir metal halka görülüyor. Bunun kamera tasarımı hakkında bir ipucu olduğu söylenebilir. Son sızıntılar da benzer bir tasarımı işaret etmişti.

Mate serisinin daha önceki üyelerinde bilhassa de Mate 40 Pro’da kamera modülünün etrafında büyük bir halka yer alıyordu. Dolayısıyla şirketin yine aynı tasarım dilini tercih etmesi mantıklı görünüyor.

Android’e erişiminin kesilmesi nedeniyle akıllı telefon pazarında sıkıntılı günler geçiren Huawei, buna karşın güçlü donanımlara haiz cihazlar çıkarmaya devam ediyor. Mate 50 serisinin de bilhassa kamera alanında etkisi altına alan bir deneyim yaşatması bekleniyor.

Serinin bütün üyelerinde 50 megapiksel ana kameranın bulunacağı daha önceki sızıntılar sayesinde görülmüştü. Telefoto zum ve ultra geniş açılı kamera da Huawei’nin yeni telefonunda kullanıcıları bekleyecek. 120 Hz yenileme hızına sahip ekranlar da beklenen özellikler arasında yer ediniyor.

Huawei Mate 50 Pro’nun 4500 mAh, Mate 50’nin ise 4400 mAh kapasiteli pillerle geleceği söyleniyor. 66W kablolu şarj ve kablosuz şarj desteği de telefonun özellikleri arasında sayılıyor. Mate 50 RS ve 50E modellerinin de seride kullanıcıların karşısına çıkacağı söyleniyor.

Huawei Mate 50 serisi hakkındaki resmi olarak şimdilik fazlaca şey bilinmiyor. Ancak Huawei’nin tanıtım öncesinde yeni bilgiler paylaşması sürpriz olmayacaktır.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın