Türk çiftin bebekleri eşcinsel aileye verildi

Türk çiftin bebekleri eşcinsel aileye verildiAlmanya’da Türk ailenin 10 aylık bebeği, açınma yetersizliği ve annesinin psikolojik rahatsızlığı olduğu nedeni öne sürülerek ellerinden alınarak eşcinsel bir aileye verildi.

Duisburg kentinde yaşayan Aygül Küçükbıyık ve Mustafa Yolal, oğulları Emir’in Aachen Gençlik Dairesi tarafından Köln yakınlarında yaşayan homoseksüel aileye verilmesine tepki gösterdi. Ayrımcılık ve baskıya uğradıklarını söyleyen Küçükbıyık yardım ve destek istediklerini dile getirdi.

Oğulları Emir’in 30 Mayıs’ta ellerinden alındığını dile getiren Küçükbıyık, “Çocuğumun normal bir aileye verilmesini istemiştim. Çocuk alındıktan iki hafta sonra Aachen Gençlik Dairesi’nden Emir’in yeni bakıcı ailesinin eşcinsel olduğunu öğrendim” dedi.

Konuyla ilgili mahkeme sürecinin başladığını anlatım eden baba Yolal ise, “Bunlar Almanya’da aile olarak kabul ediliyor. Aileyi kötülememiz bir kabahat. Aksini iddia edersek bu aile olması imkansız dersek bir ceza yaptırımı ile karşı karşıya kalacağız” diye konuştu.

Çocuklarının Türk ve Müslüman bir aileye verilmesini istek ettiklerini belirten Yolal, “Orada kalmasını istemiyoruz. Bunun için bir dava daha açacağız. Bunun için desteğe ve sadece kalmamaya ihtiyacımız var” gibi konuştu.

“Annesinin Türkçe konuşması, oğlum demesi yasak”

Aachen Gençlik Dairesi’ne bağlı Anne-Çocuk Kurumu’nun orada kaldığı dönemde çocuğunu emzirmesine müsaade etmediklerini iddia eden anne Küçükbıyık, çocuğuna hazır mama vermesini istediklerini söyledi. Adalet istediğini söyleyen Küçükbıyık, psikolojik nedenlerle çocuğuna zarar vermesinin söz konusu olmadığını söyledi. Anne Küçükbıyık, “Alman Gençlik Dairelerinin amaçları elimizden çocuklarımızı almak. Kalan aileler baskı altında ve tehdit ediliyor” dedi.

Türk Konsolosluk yetkililerinin sürekli yardım ettiklerini dile getiren baba Yolal, “Çocuğun onlarla kiliseye gitmesi özgür fakat annesinin çocuğuyla Türkçe konuşması, oğlum demesi yasak. Benim görüşme yasağım var. Annesi ayda bir defa görebiliyor. Ben de babalığı tanıttıktan sonrasında görebileceğim. Gençlik dairelerinin yabancıların çocuklarını baskı ve hilelerle nasıl ailelerin ellerinden aldıklarını tüm kamuoyuna bahsetmek istiyoruz. Sizlerde yanımızda olursanız bize güç qüç verirsiniz” şeklinde konuştu.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın