Hong Kong, 2024 yılına kadar stablecoin düzenleme rejimini hedefliyor

Batı dünyası varken tartışmalar Hong Kong, geleneksel finansal varlıklara sabitlenmiş kripto para birimleri için bir düzenleyici çerçeve ile ilerliyor.

Şehrin Mali Hizmetler ve Hazine Müsteşarı Joseph Chan Ho-lim, Hong Kong Para Otoritesi’nin (HKMA) halktan stablecoin’lerle ilgili yorumlarını alma sürecinde olduğunu ve 2024’ün sonuna kadar düzenleyici bir çerçeve getirmeyi hedeflediğini söyledi. yerel basına göre.

ABD hükümeti varken Kripto endüstrisindeki duruşunu sertleştiriyor TerraUSD’nin (UST) çöküşünün ve FTX’in patlamasının ardından, Çin’deki kripto topluluğu, Hong Kong’un yeni oluşan varlık sınıfıyla ilgili artan politika açıklamasını müjdeliyor.

1 Haziran’da Hong Kong resmen harekete geçti. yeni kripto düzenleyici rejim borsaların şehirde faaliyet gösterebilmeleri için lisans almaları gerekmektedir. Yeni çerçeve kapsamında, lisanslı borsalar, perakende yatırımcıların Ether ve Bitcoin olduğu tahmin edilen belli başlı kripto para birimlerini alıp satmalarına izin verebilecek.

Politika geliştirme, girişimde bulunan bölge için önemli bir kilometre taşıdır. anakara Çin olarak ters yön, burada kripto ticareti yasa dışıdır. Bazıları, Hong Kong’un misafirperver duruşunun, şehrin tarihsel rolünün bir sonucu olduğunu iddia etti. Çin’in geri kalanı için bir sanal alan olarak oynadı.

rent a car 34

Hong Kong’un stablecoin düzenlemesi uzun zaman önce geldi. İçinde Ocak 2022HKMA, kripto varlıklar ve stablecoin’ler hakkında bir tartışma belgesi yayınladı. Daha sonra Ocak 2023HKMA, HKMA’nın stablecoin’leri düzenlemede “riske dayalı ve çevik bir yaklaşım” benimseyeceğini doğrulayan tartışma belgesinin sonucunu yayınladı.

2022 boyunca şehrin kendi kripto düzenlemeleri üzerinde çalışırken, HKMA ayrıca katıldı özellikle Finansal İstikrar Kurulu’nunkiler olmak üzere, stablecoin’ler hakkında düzenleyici standartlar ve tavsiyeler geliştirmede. FSB, küresel finansal sistemi izleyen ve bunlarla ilgili tavsiyelerde bulunan uluslararası bir organdır ve web3 alanında, FSB olarak tanımlanmıştır. “fiili lider” küresel kripto kurallarının çerçevelenmesinde.

Önerilen kurallar, tartışma kağıdı Tabii ki değişime tabidir, ancak şehrin stabilcoin düzenlemesi konusundaki duruşuna erken bir bakış sunar. Birincisi, HKMA, bir ödeme aracı olarak stablecoin’ler için düzenleyici bir çerçevenin geliştirilmesine öncelik vermeyi ve yakın finansal istikrar riskleri oluşturma olasılıkları daha yüksek olduğundan, fiat para birimlerine sabitlenmiş stablecoin’leri düzenlemeye başlamayı önerdi.

Buna ek olarak, makale, stablecoin’lerin her zaman yüksek kaliteli ve yüksek likiditeye sahip varlıklar tarafından tam olarak desteklenmesi gerektiğini savunuyor. Değerlerini arbitraj veya algoritmaya dayalı olarak alan sabit paralar kabul edilmeyecektir, bu da UST gibi algoritmik olarak stabilize edilmiş belirteçleri etkili bir şekilde dışlar. Gazete, stabilcoin sahiplerinin de stabilcoinleri makul bir süre içinde fiat para birimlerine çevirebilmeleri gerektiğini söylüyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın