Hollanda-Arjantin maçını izlerken yaşamını kaybetti

Hollanda-Arjantin maçını izlerken yaşamını kaybettiKatar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası’nı takip eden ABD’li spor muhabiri Grant Wahl, dün Hollanda-Arjantin maçı sırasında yaşamını yitirdi. Lusail Stadı’nda oynanan maçın uzatmalarında basın tribününde fenalaşan 48 yaşındaki muhabirin Wahl’ın kaldırıldığı hastanede bütün müdahalelere rağmen yaşamını kaybettiği belirtildi.

ABD Futbol Federasyonu’ndan meydana getirilen açıklamada, “Futbolu hayatının merkezi haline getiren Grant Wahl’ı kaybettiğimizi öğrenmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Grant’ın yazılarının artık bizimle olmayacağını bilmek çok üzücü” ifadeleri kullanıldı. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price da Wahl’ın ailesiyle yakın irtibat halinde olduklarını deklare etti.

Yorgunluktan yakınma etmişti

Dünya Kupası sırasında yapmış olduğu bir yayında kendini iyi hissetmediğini söyleyen Wahl, bir yazısında ise kifayetsiz uyku, aşırı stres ve ağır iş yükü sorunlarından şikayet etmişti. Wahl, “Üç haftalık az uyku ve fazlaca çalışma cevabında bedenim güçsüzleşti” ifadelerini kullanmıştı.

kaynak – linehaber

Similar Posts

Bir cevap yazın