Hisse senedi, zayıf kazançlar ve reklam gelirindeki düşüşle %24 düştü

Snapchat’in ana şirketi Snap, rapor verdikten sonra mesai sonrası işlemlerde hisselerinin %20 düştüğünü gördü. ilk çeyrek kazançları Perşembe.

Şirket, Wall Street’in 1 milyar dolarlık gelir tahminlerini kaçırdı ve çeyreği 989 milyon dolar ile kapattı. Bu, geçen yılın aynı dönemine göre %7 düştü ve bu, Snap’in halka açılmasından bu yana gelirin ilk kez düştüğünü gösteriyor.

Snap, bu düşüşü, reklam sattığı platformda yükseltmeler yaptıktan sonra reklam talebinin “kesilmesi”ne bağladı. Ayrıca, reklamverenlerin veri toplamasını ve reklamları hedeflemesini zorlaştıran Apple’ın yaptığı gizlilik değişiklikleriyle de bir ilgisi olabilir.

Azalan dijital reklam gelirinin etkisini yaşayan tek şirket şirket değil. Örneğin, YouTube’un reklam geliri ilk çeyrekte %3 düştü. Ve Gen Z kullanıcıları arasında popüler olan daha küçük bir şirket olarak Snap, TikTok’un rekabetiyle karşı karşıya.

Meta gibi daha büyük şirketler, reklam gelirlerinin yeniden yükselişe geçtiğini görmeye başlıyor. bu Facebook ana şirketinin Çarşamba günü kazançları Meta’nın aşağı yönlü düşüşünden çıkıp gelir artışına girdiğini gösteren bir gelir artışı bildirdi.

Snap ayrıca, şirketin 2022’nin ilk çeyreğinde kaybettiği 360 milyon dolar kadar derin olmayan 329 milyon dolarlık net zarar kaydetti.

Şirketin günlük kullanıcı sayısı yıldan yıla %15 artarak 383 milyona ulaştı ve CEO Evan Spiegel bunun şirketin gelir artışını hızlandırmasına yardımcı olacağını söylüyor.

Teknoloji endüstrisinde bir norm haline geldiği üzere, Snap geçen yıl personeli işten çıkarmak zorunda kaldı ve Snap tarafından finanse edilen orijinaller, miniler ve oyunlar, donanım ve daha fazlası gibi şeylerin üretimini yavaşlatarak maliyetleri düşürmeye çalıştı. Şirket şimdi daha yapay zeka odaklı çabalara yöneliyor.

Geçen hafta, Snap, OpenAI destekli sohbet robotu My AI’ı piyasaya sürdü, bu, Snapchat kullanıcılarının botla bireysel olarak veya bir grupla sohbet etmesine olanak tanır. Şirket, kullanıcıların bot’a günde 2 milyondan fazla mesaj gönderdiğini, ancak ürün gelişmediği sürece bunun yalnızca ilk yenilik faktörü olabileceğini söyledi. Snapchat daha sonra bir tek yıldızlı incelemelerde ani artış kullanıcılar chatbot’a laf atıp kaldırılmasını isterken.

Snap, aboneliklerden elde edilen geliri artırmak için de çalışıyor. Şirket, özel bildirim sesleri, hikaye sona erme kontrolleri, özelleştirilebilir sohbet duvar kağıtları ve daha fazlası gibi özellikler sunan Snapchat+ için aylık 4 ABD doları abonelik sunuyor. Snap ayrıca, bugün yaklaşık 3 milyonu olan abonelerin (günlük aktif kullanıcıların ancak %1’i) bu yılın ilerleyen zamanlarında, My AI’ın onlara dayalı bir görüntü oluşturarak görsel bir Snap ile yanıt vermesini sağlayan bir özelliğe erişeceğini söyledi. konuşma.

Çeyrek boyunca, Snap, AR Kurumsal Hizmetlerini de başlattıAR teknoloji paketini diğer şirketlere satmak için yeni bir SaaS işletmesi.

Spiegel yaptığı açıklamada, “Gelir büyümemizi hızlandırmak için çalışıyoruz ve bu fırsatı, reklamcılık ortaklarımızın yatırım getirisini artırmaya yardımcı olmak için reklam platformumuzda önemli iyileştirmeler yapmak için kullanıyoruz” dedi.

Bu değişikliklerin çoğu, günün sonunda hala ana reklam işiyle mücadele eden şirket için önemli bir gelir kaynağına henüz yansımadı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın