Bilgisayar korsanları, bağlantı web sitelerinden e-postaları, özel mesajları çalar

3d duvar kağıdı

Bir veri ihlali uzmanına göre bilgisayar korsanları, iki flört web sitesinin kullanıcılarından e-posta adreslerini, doğrudan mesajları ve diğer kişisel verileri çaldı.

Bu haftanın başlarında, birisi veri ihlali uyarı web sitesinin kurucusu ve yöneticisi Troy Hunt’ı uyardı. Kandırıldım mı, bilgisayar korsanlarının iki flört web sitesini, CitiJerks ve TruckerSucker’ı ihlal ettiğini. Hunt, TechCrunch’a çalınan verileri analiz ettiğini ve kullanıcı adlarını, e-posta adreslerini, şifreleri, profil resimlerini, cinsel tercihlerini, kullanıcıların doğum tarihlerini, şehirlerini ve eyaletlerini, IP adreslerini ve biyografilerini bulduğunu söyledi. Çalınan şifreler, potansiyel olarak kırılabilecek ve bilgisayar korsanlarının gerçek şifreleri görmesine izin verebilecek zayıf bir algoritma ile karıştırılır.”

Hunt, “Süper hassas içeriğe sahip olsa da, gerçekten tipik bir forum ihlali,” dedi.

Hassas içerik, örneğin, “Bunu yapacağım” gibi bağlantı mesajlarını içerir. [sic] 13 Kasım günü iş için Jackson’da, ilgilenirseniz geri mesaj gönderin, yerim olmayacak, değil mi?” ve “emmeyi seven kamyoncu” gibi cinsel tercihler [sic] Tombul adamlar,” Hunt’a göre.

Hunt, ihbarcının kendisine ihlalin bir bilgisayar korsanlığı forumunda ilan edildiğini söylediğini söyledi. TechCrunch, CitiJerks ve TruckerSucker’dan çalınan verilerin forumda reklamının yapıldığını bağımsız olarak doğruladı.

Kredi bilgileri: TechCrunch Ekran Görüntüsü

TruckerSucker’dan çalınan verilerin reklamını yapan bir gönderide satıcı, veritabanının 8.000 kullanıcı hakkında bilgi içerdiğini iddia ediyor. CityJerks ile ilgili gönderide satıcı, veritabanının 77.000 kullanıcıdan veri içerdiğini iddia ediyor.

CityJerks, insanların “karşılıklı olarak mastürbasyon yapmak” için ortaklar bulmasına yardımcı olan bir yer olarak reklamını yapıyor.

Karşılıklı olarak mastürbasyon yapmak sizi ve sevgilinizi, eşinizi veya bir üye arkadaşınızı daha derin bir düzeyde bağlayacaktır. Ne kadar süredir birlikte olursanız olun, bunu kesinlikle istiyorsunuz! Müşterilerimizden gelen geri bildirimler kendi adına konuşur, ”diye okudu site.

TruckerSucker, kendisini “eril erkeklerle tanışma yeri”, “GERÇEK KAMYONCULAR ve GERÇEK ERKEKLER” için bir yer olarak tanıtıyor.

İki web sitesinin yöneticisi, yorum talebine yanıt vermedi.


Diğer veri ihlalleri hakkında daha fazla bilginiz var mı? Sizden haber almak isteriz. Lorenzo Franceschi-Bicchierai ile +1 917 257 1382 numaralı telefondan Signal üzerinden veya Wickr, Telegram ve Wire @lorenzofb aracılığıyla veya [email protected] adresine e-posta göndererek güvenli bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. TechCrunch aracılığıyla da iletişime geçebilirsiniz. GüvenliDrop.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın