Microsoft, AI destekli Tasarımcı aracını önizlemede kullanıma sunuyor

Microsoft’un yapay zeka destekli tasarım aracı Microsoft Designer, genişletilmiş özelliklerle bugün genel önizlemede kullanıma sunuldu.

Ekim ayında açıklanan tasarımcı sosyal medya ve diğer kanallarda paylaşmak üzere sunumlar, posterler, dijital kartpostallar, davetiyeler, grafikler ve daha fazlası için tasarımlar oluşturabilen Canva benzeri bir web uygulamasıdır. Kullanıcı tarafından oluşturulan içerikten yararlanır ve DALL-E 2OpenAI’nin metinden görüntüye yapay zekası, daha fazla özelleştirme ve kişiselleştirme için açılır menüler ve metin kutuları ile tasarımlar tasarlamak için.

Microsoft’un 365 Tüketici bölümü GM’si Bryan Rognier, “Ekim ayından bu yana, AI modelleri istikrarlı bir şekilde gelişti ve bu güçlü yetenekleri Tasarımcı tuvali boyunca daha da keyifli şekillerde bir araya getirmek ve sizi kontrol altında tutmak için çalıştık,” diye yazdı. blog yazısı bugün yayınlandı.

Artık Designer, sosyal medya gönderileriyle ilgili yazılı başlıklar ve hashtag’ler oluşturarak kullanıcıların aralarından seçim yapabileceği çeşitli öneriler sunabilir. Ayrıca, yapay zeka tarafından desteklenen, arka planlar ve metin geçişleriyle tamamlanan animasyonlu görseller de oluşturabilir.

Microsoft Tasarımcısı

Microsoft’un yapay zeka destekli Tasarımcı aracına gelen yeni özellikler.

Microsoft, Designer’ın gelecekte bir nesneyi grafikte belirli bir noktaya yerleştirme ve resmin geri kalanını otomatik olarak doldurma yeteneği de dahil olmak üzere ek düzenleme özellikleri kazanacağını söylüyor. Bu arada yakında çıkacak olan “sil” ve “arka planı değiştir” seçenekleri, kullanıcıların bir grafikte olmasını düşünmedikleri nesneleri, insanları veya arka planları gözden geçirmelerine izin verecek.

Microsoft, Designer’ın önizleme döneminde ücretsiz kalacağını söylüyor – Designer web sitesinde ve kenar çubuğundan Microsoft’un Edge tarayıcısında mevcut. Tasarımcı uygulaması genel kullanıma sunulduğunda, Microsoft 365 Bireysel ve Aile aboneliklerine dahil edilecek ve Microsoft ayrıntılı bilgi vermese de abone olmayanlar için “bazı” işlevleri ücretsiz olarak kullanacak.

bazılarına hitap ederek yasal sorular Son zamanlarda yapay zeka destekli görüntü oluşturma sistemleri çevresinde ortaya çıkan Microsoft, kullanıcıların Designer ve Image Creator ile oluşturdukları görüntüleri ticarileştirmek için “tam” kullanım haklarına sahip olacağını söylüyor. OpenAI ve üretken AI araçlarını ticarileştiren diğer girişimleri içeren devam eden mahkeme savaşları göz önüne alındığında, bunun gelecekte değişip değişmeyeceği belli değil.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın