Microsoft’un yapay zeka destekli Tasarımcı aracı Teams’e geliyor

Microsoft’un yapay zeka destekli sanat oluşturma aracı Designer, Teams’in ücretsiz sürümüne geliyor.

Bugün Windows 11’de önizlemede başlayarak, Microsoft Teams kullanıcıları dokunabilir tasarımcı, sosyal medyada ve diğer kanallarda paylaşmak üzere sunumlar, posterler, dijital kartpostallar ve daha fazlası için tasarımlar oluşturmak üzere Canva benzeri bir uygulama. Tasarımcı, metin istemlerini veya yüklenen görüntüleri kabul eder ve bunlardan yararlanır DALL-E 2OpenAI’nin metinden görüntüye yapay zekası, daha fazla özelleştirme ve kişiselleştirme için açılır menüler ve metin kutuları ile tasarımlar tasarlamak için.

Web üzerinden ve kenar çubuğundan Microsoft’un Edge tarayıcısında da kullanılabilen Designer, başlangıçta ilan edildi geçen Ekim. Altyazı oluşturma ve animasyonlu görseller dahil olmak üzere yeni özellikler ulaşmış Nisan’da ve Microsoft’un vaat ettiği daha fazlası – gelişmiş düzenleme özellikleri gibi – yolda.

Microsoft’un nihai hedefi, Microsoft 365 Bireysel ve Aile abonelikleri aracılığıyla Designer’dan para kazanmaktır, ancak şirket fiyatlandırmanın tam olarak nereye varacağını telgrafla bildirmedi. Bununla birlikte, aracın bazı işlevlerinin ücretsiz kalacağı söylendi. Hangi işlevsellik herkesin tahminidir.

Microsoft Teams Tasarımcısırent a car 34

Görsel Kaynakları: Microsoft

Bugün duyurulan diğer Teams güncellemelerinin yapay zeka ile kesinlikle daha az ilgisi var.

Artık, Microsoft’un ücretsiz grup mesajlaşma uygulaması olan GroupMe kullanıcıları, herhangi bir yeni veya mevcut grup sohbetinin içinden bir arama başlatarak Teams aramaları oluşturabilir.

Ve bu haftadan itibaren, kullanıcıların Discord benzeri gruplarda bağlantı kurmasına, paylaşımda bulunmasına ve işbirliği yapmasına olanak tanıyan Teams’in topluluklar özelliği, Windows 11’de destekleniyor (macOS ve Windows 10 uyumluluğu ile). Diğer platformlardaki Teams topluluklarında olduğu gibi, Windows 11 kullanıcıları topluluklar oluşturabilir, etkinliklere ev sahipliği yapabilir, içeriği yönetebilir ve yaklaşan etkinlikler ve etkinlikler hakkında bildirim alabilir.

Önümüzdeki günlerde Windows 11, iOS ve Android’de kullanıma sunulacak yeni bir topluluk keşif özelliği, Teams kullanıcılarının ebeveynlik, oyun, bahçıvanlık, teknoloji ve uzaktan çalışma gibi konulara odaklanan topluluklara katılmasına olanak tanır. (Microsoft, topluluklarının Teams’de keşfedilmesini sağlamanın iOS ve Android’deki topluluk sahiplerine bağlı olduğunu söylüyor.) Sahipler, topluluklarına katılma isteklerini onaylayabilir veya reddedebilir ve gruptaki diğer kişilere sahip denetimleri atayabilir ve anketler oluşturabilir. MSForms oluşturun ve isterlerse gönderileri e-posta olarak paylaşın.

İlgili bir güncellemede, Teams topluluk üyeleri artık güncellenmiş filtreler ve işaretleme araçlarıyla yeni bir yakalama deneyimini kullanarak mobil cihazlarından video kaydedebilir. Ve iOS’ta topluluk sahipleri, telefon kameralarını kullanarak çevrimiçi bir belgeden, kağıt dizinden veya başka bir listeden e-postaları veya telefon numaralarını tarayabilir ve davet edebilir.

Teams büyümeye devam ettikçe, büyük ölçüde uzaktan ve hibrit çalışma trendleriyle desteklenen çok sayıda yeni özellik geliyor. Günlük aktif Teams kullanıcılarının sayısı 2021’den 2022’ye neredeyse iki katına çıkarak 145 milyondan 270 milyona yükseldi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın