Daily Crunch: Yavaş büyüme ve ‘AI çağının ön saflarında yer alma’ arzusundan bahseden Dropbox CEO’su 500 kişiyi işten çıkarıyor

Her gün 15:00 PDT’de gelen kutunuza gönderilen TechCrunch’ın en büyük ve en önemli hikayelerinin özetini almak için, abone olun.

Perşembe geldi – bu nasıl oldu? O günler gelmeye devam ediyor. Hala Disrupt’a katılmak isteyip istemediğiniz konusunda kararsızsanız, sizi koruduk: Her rol ve bütçe için bir Kesinti kartı var.

Aynı zamanda gibi görünüyor Theranos’un kurucusu Elizabeth Holmes bugün hapse girmeyecek.. 11 yıllık cezasına başlaması planlanıyordu ama sonra Şeyler Oldu. Connie tüm hikayeye sahiptir.

Christine Ve hacı

TechCrunch İlk 3

  • Daha fazla işten çıkarma: Dropbox CEO’su Drew Houston bugün şirketin 500 çalışanını veya personelinin %16’sını işten çıkaracağını duyurdu. Ingrid Houston, kesintilerin yavaşlayan büyüme ve “AI çağı” nedeniyle olduğunu söyledi.
  • Patlamış mısırı hazırla: Warner Bros., “Succession” ve diğer HBO içeriklerini Hindistan’a getirmek için Viacom18 ile ortaklık kuruyor. Maniş daha fazla var.
  • Legacy, yapay zekayı benimsemeyi öğreniyor: Jagmeet eski finansal yazılım devi Intuit’in kapıyı kapatıp sürgüyü döndürmek yerine yapay zeka için karşılama paspasını nasıl kaldırmaya karar verdiğine derinlemesine bir dalış yapıyor.

Başlangıçlar ve VC

Posh, ister bir etkinlik organizatörü, organizatör olun, ister arkadaşlarınızdan doğum günü partinizdeki tüm pahalı alkolleri içtikleri için bir kapak yapmak isteyin, tüm kullanıcıların büyük veya küçük etkinliklere ev sahipliği yapması için bir etkinlik yönetimi ve biletleme platformudur. Lauren bildiriyor ki Posh, Ekim 2020’den bu yana beta sürümünde kaldıktan sonra bugün genel lansmanını duyurdu. Lansmanın yanı sıra şirket, 5 milyon dolarlık başlangıç ​​turunu da duyurdu.

Bir iş modeli olarak SaaS kavramı, kullanıcıları doğrudan yazılım satın almaktan uzaklaştırarak ve genellikle aylık veya yıllık fiyatlandırma ile zamana dayalı aboneliklere dayalı hizmet kullanılabilirliği için ödeme yapmaya yönlendirerek teknolojideki oyunu değiştirdi. Ingrid raporlar. Bugün, bu evrimde bir sonraki adımı (daha ayrıntılı kullanıma dayalı fiyatlandırma) atmak için araçlar geliştiren M3ter adlı Londra merkezli bir girişim, güçlü talep nedeniyle finansman duyurusu. Şirket 14 milyon dolar topladı.

Daha fazla? Tamam, güzel, işte sana bir avuç daha:

Sermaye verimliliği, yeni başlayanlar için yeni VC filtresidir

analog saat ve ABD kağıt para birimi tahterevalli ağırlık ölçeğinde eşit olarak dengelenmiş

Görsel Kaynakları: PM Görselleri (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Bazı B2B SaaS girişimleri için yalnızca LTV:CAC oranına odaklanmak, zayıf müşteri ölçümlerini gizlemenin harika bir yoludur. Müşterinin Yaşam Boyu Değerini Müşteri Edinme Maliyetine Bölmek, yararlı içgörüler sunabilir, ancak yalnızca doğru elde tutma verileriniz ve bunların birçoğu varsa.

VC şirketi Waveup’ın ortağı Igor Shaverskyi, “Bugün yatırımcılar, girişimin sermaye verimliliğinin daha güvenilir ve kapsamlı bir resmini çizen diğer verimlilik ölçütlerine odaklanıyor ve siz de öyle yapmalısınız” diyor.

Bu TC+ sütununda, kuruculara (ve potansiyel yatırımcılara) “müşteri edinme maliyetlerinizin geri ödemesinin ne kadar süreceğini” gösteren CAC geri ödemesini hesaplamak için bir formül ve karşılaştırmalı değerlendirmeler sunuyor.

TC+ ekibinden üç kişi daha:

TechCrunch+ kurucuların ve startup ekiplerinin rakiplerinin önüne geçmesine yardımcı olan üyelik programımızdır. buradan kayıt olabilirsiniz. Yıllık abonelikte %15 indirim için “DC” kodunu kullanın!

Büyük Teknoloji A.Ş.

Bugün Meta hakkında konuşalım, olur mu? Dün, şirket kazançlarını bildirdi gelir beklentilerini aşmakkapsamında olduğu gibi Amanda. Ancak hepsi bu kadar değil: Meslektaşlarımız, şirketin söylediği de dahil olmak üzere birkaç bilgi edindi. Küresel reklam gelirinin %10’u risk altındaydı Avrupa Birliği veri akış düzeninden. Nataşa L bununla ilgili daha fazlası var. Ayrıca, Instagram’da geçirilen süre %24 arttıTikTok tarzı AI Reel önerileri sayesinde, raporlar Darrell.

Bu arada Meta, bir temyiz mahkemesinin teknoloji devinin lehine karar vermesiyle mahkemede de kazandı. eyalet başsavcıları tarafından açılan antitröst davası. Sarah “Devletler, Meta’nın 2012’de fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’ı ve 2014’te WhatsApp’ı satın alarak sosyal ağ pazarında yasadışı bir şekilde tekel gücünü elinde tuttuğunu ve uygulama geliştiricilere zarar veren veri politikaları yoluyla daha fazla güç kazandığını iddia etti.”

Şimdi sizin için beş tane daha:


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın