HDP’ye bakanlık açıklamasına Akşener’den yanıt

HDP’ye bakanlık açıklamasına Akşener’den yanıtCHP İstanbul mebus Gürsel Tekin’in, “HDP’ye bakanlık verilebilir” sözleri, İYİ Parti’de tepkiye yol açtı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konuya ilişik ilk defa konuştu. Akşener, altılı masaya, HDP üstünden baskı yapıldığını söylemiş oldu.

Akşener, ”Böyle bir cümle kurduğuna nazaran partisinin görüşlerini iletiyor anlama gelir. Biz o masada İYİ Parti olarak hiç bir siyasal partinin başka siyasi partilerle nasıl ilişki kuracağına dair dayatmaya girişmedik” dedi.

HDP olan bakış açılarının fazlaca net olduğunu belirten Akşener, ”Bunu defalarca kez söyledik. Bizim tutumuzu açık net, kürtleri incitmemek üstüne kurulan bir tutumdur. Kimse kürtlerin hamisi de sahibi de değildir” açıklamasında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,,adaylık mevzusunda 6’lı masayı işaret edip, “Benim ismimde uzlaşılırsa ben hazırım” demişti.

”KEMAL BEY, ADAYIM DİYE GELEBİLİR, HAKKIDIR”

Bir tv programına misafir olan Akşener’e, CHP Liderinin o lafları de soruldu.

Akşener, bu konuda bir konuşmanın olmadığını söyleyerek laflarına şöyle devam etti:

”Bunu asla konuşmadık. Altılı masadaki herkesin aday olma hakkı var. Kemal bey, benim adaylığımı konuşalım diye gelebilir mi, doğal ki gelebilir”

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın