“PKK’ya arka çıkan Kılıçdaroğlu’dur”

“PKK’ya arka çıkan Kılıçdaroğlu’dur”MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Elazığ’da “2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net” mitingin gerçekleştirdi. İstasyon Meydanında yapılan mitinge oldukca sayıda partili katıldı. Başkan Bahçeli burada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, “CHP Genel Başkanı selin içinde sürüklenen bir kütüğe dönüşmüştür. Eylemleriyle beslediği, fıtratıyla bilediği siyasi nefretini Türkiye’ye karşı silah benzer biçimde kullanmaya başlamıştır. PKK’ya kol kanat gerip arka çıkan Kılıçdaroğlu’dur. FETÖ’yü aklama sözü veren Kılıçdaroğlu’dur. Terörle mücadeleye karşı çıkan Kılıçdaroğlu’dur. Yalan üstüne yalan söyleyen Kılıçdaroğlu’dur. Bu Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP uçurumun kenarındadır. Aynı zamanda Türkiye’nin rahatlık ve güvenliğini de tehdit etmektedir” diye konuştu.

“Atatürk’ün kurduğu parti rehin ve işgal edilmiştir”

Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’yi uyuşturucu ticareti yapmakla suçladığını hatırlatan Başkan Bahçeli, “Askerimize ve polisimize en hayasız iftiraları reva görmüş oldu. Cari açığın uyuşturucu paralarıyla kapatıldığını vicdanı sızlamadan söyleniş etti. Ülkemizin gri listede olduğunu utanmadan iddia etti. Asıl bu listede bulunan Birleşik Krallık’tan haberi olmadığını da bilgisizce söylemiş oldu. Kılıçdaroğlu ve CHP yönetiminin Türkiye alerjisi tamir ve tedavi edilemeyecek boyutlardadır. Bu muhalefet anlayışı olduktan sonrasında düşmana gerek bile yoktur. Dünyanın hangi medeni ve gelişmiş ülkesinde kendi devletini suçlayan, kendi milletine sırtını dönen bir muhalefet vardır. Dünyanın neresinde Kılıçdaroğlu benzer biçimde bir karşıcılık partisi başkanı bulunmaktadır? Türkiye karşıtları Kılıçdaroğlu’nu kafese sokmuş, yakalamış, boyunduruk dibine almıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu parti rehin ve işgal edilmiştir” şeklinde konuştu.

“Terörist Demirtaş’a hürriyet isteyen CHP yönetimidir”

CHP’nın kurum çizgisinden bütünüyle uzaklaştığını vurgulayan Bahçeli, “ Kılıçdaroğlu CHP’yi tanınmaz hale getirmiştir. Terörist Demirtaş’a hürriyet isteyen CHP yönetimidir. Sorosçu Osman Kavala’ya avukatlık meydana getiren CHP yönetimidir. HDP’ye bakanlık vaadinde bulunan CHP yönetimidir. Türkiye düşmanlarıyla düşüp kalkan CHP yönetimidir. Milli haklarımıza, hakimiyet hukukumuza dört bir koldan saldıran da bugünkü CHP yönetimidir. Karar da milletin, söz de milletin, yargı de milletindir. Milletin önünde ve üstünde hiç bir bir güç yoktur. Kılıçdaroğlu ve zilletin öteki ortaklarının dış güçlerden icazet beklentileri rezalettir, düpedüz teslimiyetçiliktir. Biz binlerce kilometre uzaklıktaki bir benzinlikte Türkiye’nin siyasi ve idare geleceği ile alakalı alçak kurguların yapıldığı hamburgerli masalara oturmadık, Allah muhafaza, oturmayı aklımızdan dahi geçirmedik” dedi.

“Biz masalara yüz sürmeyiz, masalarda keyif çatmayız”

Bahçeli, “Her birlikte Türkiye’yiz, Türk milletiyiz. Bizim dibine ve ayaklarına yılanların, çıyanların tutunduğu bir masamız yoktur, buna karşılık hamd olsun milletimiz vardır. Umudumuz millettir, rahatlık kaynağımız milli birlik ve dayanışma ruhudur. Biz masalara yüz sürmeyiz, masalarda keyif çatmayız, Elazığ ne diyorsa ona kulak veririz, Malatya ne bekliyorsa onu yaparız, Adıyaman, Diyarbakır, Tunceli neyi hedefliyorsa onu söyler, ona hizmet eder, onunla bir ve birlikte oluruz. Sevdamız millettir, gücümüz devlettir. Bizim duruşumuz, zedelenmek, aşağılanmak, hor görülmek istenen ulusal onurun duruşudur. Birbirine benzemeyen partilerin ittifakıyla vücut bulan zillet bedeni, taşınması çok külfetli siyasi bir ağırlık haline gelmiştir. Bunların ciddiye alınacak, saygınlık edilecek hiç bir projesi, hiç bir vizyon hazırlığı yoktur. Temelleri çürük, kolonları yıkık, çatısı uçuk Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem lakırdısı dışında söyledikleri bir başka şey yoktur. Kaldı ki Türkiye’ye inançları yoktur. Türk milletine mensubiyet ve muhabbetleri buharlaşmıştır” ifadelerini kullandı.

“Altılı masa istikrarsızdır, iradesizdir, ilkesizdir”

Halen aday çıkaramadıklarını dile getiren Bahçeli, “Henüz kimi Cumhurbaşkanı adayı gösterecekleri de derin bir itilaf ve tartışma mevzusudur. Altılı masa istikrarsızdır, iradesizdir, ilkesizdir. Dış güçlerle yan yana gelmiş olarak Türkiye’nin aleyhine kurnaz bir tertibin içinde oldukları ayan beyan ortadadır. 2023 seçimlerine ortalama 7 ay kalmasına rağmen bir Cumhurbaşkanı adayı bile çıkaramadılar. Kimi aday gösterecekleri belli değildir. Zillet partilerinin her birisi ayrı tavda, ayrı havadadır. Gündemleri başka başkadır. Hiçbir siyasi başarısı olmayan, hiçbir tecrübesi bulunmayan, devlet nedir bilmeyen, diplomasiye kafaları basmayan malum belediye başkanlarının isimleri tekrar ısıtılıp kamuoyuna servis edilmektedir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın acemilerle, acem oyunlarına gömülmüş basit ve basiretsiz isimlerle aynı terazide tartıya çıkartılması cumhura, cumhurun başkanlık onuruna hem saygısızlık aynı zamanda nankörlüktür. Zillet partileri çatışma ve çelişki halindedir. Bölücü terörün siyaset ayağı HDP ise alayını markaja almıştır. Bir AK Parti heyetinin anayasa değişikliği konusuyla alakalı Meclis’te grubu bulunan partileri ziyaret etmesi ve bunu da bizim naturel karşılamamız anlaşıldığı kadarıyla münafıkları rahatsız etmiştir. Bizim gözümüzde PKK her neyse HDP odur. Bu kesindir” şeklinde konuştu.

“O parmakları kırmasını oldukça iyi bileceğimizi asla kimse de unutmamalıdır”

HDP her neyse CHP’ninde aynısı olduğunu aktaran Bahçeli, “Bu da belgelidir. PKK’nın siyasal bünyesi olan HDP ihanetin ve bölücülüğün merkez üssü, toplar damarıdır. Daha fazla gecikmeye meydan bırakmadan Anayasa Mahkemesi tarafından HDP’nin kapatılması da mutlak ve hukuki bir mecburiyettir. Hiç kimse HDP’yle alakalı bizlere parmak sallayamaz. Sallayan olursa o parmakları kırmasını fazlaca iyi bileceğimizi hiç kimse de unutmamalıdır. HDP’yle ortaklık kuran, belediye başkanlığı kazanan, bu belediyeleri kazanç kapısına çeviren işbirlikçiler bize hiç söz edemez, üst perdeden konuşamaz. Aynı kaptan yiyenler, aynı hedefe kilitlenenler, aynı masada beşlik simit gibi dizilenler evvelemirde karanlık ilişkilerinin hesabını vermek zorundadır. HDP-PKK, Mehmetlerimizin katilidir. HDP-PKK, polislerimizin kanlısıdır. HDP-PKK, Türkiye’nin husumet cephesindeki melanettir. Kürt ve Zaza kökenli kardeşlerimin HDP’yle bağları hiç yoktur. Kürt ve Zaza kökenli kardeşlerim bizim can beraberimiz, ciğer paremizdir. PKK’yla tek bir Kürt ve Zaza kökenli kardeşimin ne işi olacak ne de ilişkisinden laf edilebilecektir. HDP’yle aleni siyasal ortaklık kuran, sıkışınca, zora girince, işle arpa sarınca birden bire şeklen çark eden siyasal zihniyetler kötünün de kötüsüdür. Kimlerin kimlerle birlikte olduğunu merak edenlere diyorum ki, aynaya bakın, masaya bakın, geçmişe bakın, PKK’yla kurduğunuz derin bağlara kafa yorun” dedi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın