GM’den BrightDrop, ABD dışında ilk ticari EV teslimatını yaptı

General Motors’un elektrikli teslimat minibüsü yan kuruluşu BrightDrop, ABD dışında ilk teslimatını yaptı

BrightDrop minibüslerinin piyasaya sürülmesi, FedEx’in 2040 yılına kadar tüm filosunu tamamen elektrikli araçlara kaydırma hedefiyle uyumludur. BrightDrop’un Zevo 600 modeli, son mil teslimatları için tasarlanmıştır ve tahmini 250 mil menzile sahiptir. FedEx, şu anda Güney Kaliforniya’da faaliyette olan yaklaşık 400 Zevo aldı.

FedEx Kanada’nın ilk BrightDrop araç filosu, FedEx’e göre Toronto, Montreal ve Surrey sokaklarında koli teslim ederken görülecek. Şirket, Kanada tesisleri genelinde şarj altyapısı kurmak için çalıştığını söyledi.

Araçlar, GM’nin Aralık 2022’de üretime başlayan Ontario’daki CAMI Montaj fabrikasında toplandı. GM, 2025 yılına kadar yılda 50.000 Zevo kamyonet üretmesi beklenen fabrikaya yaklaşık 750 milyon $ (1 milyar CAD) yatırım yaptı. GM ayrıca daha küçük bir sürüm de geliştiriyor. Zevo 400.

FedEx, BrightDrop’un bir avuç büyük ticari ortağından biridir. Şirket, aşağıdakiler de dahil olmak üzere müşterilerden yaklaşık 30.000 rezervasyon ve niyet mektubu aldı: WalmartHertz, Verizon ve en son Ryder.

BrightDrop’un e-teslimat aracı rakiplerinden biri olan Rivian, e-ticaret devinin verilerine göre 2022 yazında minibüslerini piyasaya sürmeye başladı ve Amazon’a yaklaşık 3.000 birim teslim etti. Blog. Amazon, 2030 yılına kadar yollarda 100.000 Rivian minibüsü olmasını umuyor. İlk çeyrek kazanç raporunda Rivian, bu yıl R1S kamyonet ve R1T SUV dahil olmak üzere 50.000 adet üretme hedefini yeniden teyit etti.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın