Gelişmekte olan yöneticiler: Henüz onları saymayın

Gelişmekte olan yöneticilerin sahip olduğu son birkaç yıldır girişimlerle aynı rollercoaster’da. Girişim genel olarak sıcak olduğu için bu genç firmalara sağlanan finansman 2021’de arttı, ancak daha geniş pazara paralel olarak, kaynak geliştirme 2022’nin başından bu yana damla damla yavaşladı.

Eğilim 2023’te de devam etti. PitchBook’tan alınan yeni veriler, ABD merkezli gelişmekte olan yöneticilerin ilk çeyrekte toplu olarak 1,62 milyar dolar topladığını gösteriyor. Bu, bu grubu 2022’de görülen 37,26 milyar dolar olan hacme ulaşma yolunda ilerletmiyor. Ve bu, önceki yılki 55.81 milyar dolardan zaten düştü. Deneyimli yöneticiler, 2023’ün ilk çeyreğinde 10 milyar dolardan fazla para topladı.

Gelişen yöneticiler, toplanan toplam sermayenin %14’ünü topladı ve bu, yılların en düşük yüzdesi. PitchBook’ta bir girişim analisti olan Vincent Harrison, gelişmekte olan yöneticiler için zorlu ortamın da yakın zamanda pes edecek gibi görünmediğini söyledi.

TechCrunch+’a “Bu biraz beklenebilir: 2022 zor bir yıldı” dedi. “Piyasa çok gerici. Halk pazarında işler kötü giderken, insanlar doğal olarak daha temkinli davrandılar. Riskli bir varlık sınıfı olduğu göz önüne alındığında, insanların buna para yatırma isteğini etkiliyor.”

Ama bilmiyorum, bu genç yatırımcılar hakkındaki iyimserliğimi bir türlü sallayamıyorum.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın