Fitbit cihazlarında Google hesabı kullanmak mecbur hâle geliyor

Fitbit cihazlarında Google hesabı kullanmak mecbur hâle geliyorFitbit Google tarafınca 2019’in sonlarında satın alınmış, yasal süreç ise geçtiğimiz sene tamamlanmıştı. Süreç tamamlanmasına rağmen, Fitbit’in operasyonunda bir değişim yapılmamıştı. Şirket eskiden olduğu şekilde ürün tanıtmaya devam ederken, cihaz sahiplerinin kullanım koşulları da değişmemişti. Ancak bu “değişmeme” durumu 2023 itibarıyla son bulacak şeklinde görünüyor.

Fitbit’in yardımcı sayfasında verilen bilgiye göre, 2023 itibarıyla Fitbit cihazlarını kullanmak için Google hesabı mecbur olacak. Destek sayfasında “Fitbit’in birtakım kullanımları” ifadesi yer alsa da, bahsedilen bazı kullanımlar Fitbit’e kaydolmayı yada yeni çıkan Fitbit ürün ve servislerini aktive etmeyi de kapsıyor.

Mevcut Fitbit kullanıcılarına verilerini Google hesabına nakliyat imkanı sunacak. Bunu yapmak istemeyenler ise en azından 2025’in başlarına kadar hesaplarını bir değişim olmadan kullanmaya devam edebilecek.

Fitbit Google hesabı desteğinin kullanıcılarına çeşitli faydalar sağlayacağına dikkat çekiyor. Bunlar içinde Fitbit ve öteki Google hizmetlerine tek yerden giriş yapabilmek, hesap güvenliği, merkezileştirilmiş gizilik kontrolleri gibi seçenekler bulunuyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın