Evet, teknolojik büyüme yavaşlıyor

Genişlik PaylarıAirbnb ve Twilio dünkü kazanç sonuçlarının ardından bu sabah keskin bir düşüş yaşadı.

Faaliyet gösterdikleri farklı sektörler göz önüne alındığında bu şirketleri bir arada gruplandırmak garip gelebilir: Amplitude dijital ürün analitiği yapar, Airbnb tüketici konaklama kiralamaları için bir pazar yeri sağlar ve Twilio, API’ler aracılığıyla yazılım ürünleri için iletişim hizmetleri satar. Ortak neleri olabilir?


Borsa yeni başlayanları, pazarları ve parayı keşfediyor.

Oku onu TechCrunch+’ta her sabah ya da al Exchange bülteni her cumartesi.


Cevap, Wall Street’in umduğunun altında gelen yıl için büyüme tahminleri gibi görünüyor.

Biz iken etkilenenden daha az En büyük Amerikan teknoloji şirketlerinin gelirlerini ne kadar yavaş artırdığına bakılırsa, yalnızca Big Tech’i etkileyen bir sorunla uğraşmıyoruz gibi görünüyor. Daha küçük akranları da benzer rüzgarlar görüyor.

Bu sabah, her şirketin sonuçlarını gözden geçireceğiz ve ardından Amplitude CEO’sundan haber alacağız. Spencer Patenleri, dün konuştuğumuz Son olarak, modern yazılım şirketlerinin büyüme oranlarının daha geniş bir dizinine bakacağız ve yeni başlayanlar için çıkarımlar yapmak üzere tüm bunları bir araya getireceğiz.

Önümüzdeki (finansal) yol

Airbnb’nin tanıtıma ihtiyacı yok, böylece sıçrayabiliriz doğrudan sayılara. şirket bildirdi beklenenden daha iyi gelir ve aynı zamanda avuç dolusu nakit üretirken, çeyrekteki ilk GAAP karı. Özellikle bu ekonomide Airbnb’nin çağında gelirin %20 arttığı düşünülürse, kesinlikle iyi bir sonuç gibi geliyor.

Ancak Airbnb, gelirin bir önceki yıla göre ikinci çeyrekte %12 ila %16 artmasını bekliyor. Bu, 2022’nin 2. çeyreğinde gördüğü %58’lik büyümeden biraz daha az ve aynı zamanda 2023’ün 1. çeyreğindeki %20’lik büyümeden de bir düşüş. yaptı Olumsuz bu tahmin gibi.

Twilio’ya gelince, bildirildi beklenenden daha iyi kar ve hasılat ancak ikinci çeyrek için 980 milyon dolardan 990 milyon dolara gelir tahmini veya yalnızca %4 ila %5’lik büyüme, yatırımcıları, özellikle analistlerin tatminsiz kalmasına neden oldu. beklemek çok daha fazla 1,05 milyar dolar gelir.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın