Airbnb’nin ortalama ev fiyatları yükseldi, bu nedenle şimdi kullanıcılara daha uygun fiyatlı alternatifler sunmak için odalara yeniden odaklanıyor

Airbnb, otellere uygun fiyatlı bir alternatif olarak insanlara özel evlerdeki boş yatakları ve odaları kiralama fikriyle yola çıktı, ancak ölçeklendikçe bundan üst pazara geçmek için yıllar harcadı ve daha geniş bir platforma dönüştü. herhangi gezginlerin sadece odaları değil, tüm evi almasına büyük önem veren bir tür özel konaklama. Bu, şirketin 2022’de ilk karlı yılını geçirmesine yardımcı oldu, ancak başgösteren bir sorun var: Airbnb evlerinin kiralanması daha pahalı hale geliyor ve ortalama fiyatlar artıyor. 2019’dan beri %36 – ve ekonominin mevcut durumu ile gezginler yeniden daha uygun fiyatlı alternatifler arıyor. Bu nedenle, bugün Airbnb yön değiştiriyor: Yeni bir tek kişilik oda kiralama seçeneğini kapatıyor ve onu bir kez daha müstakbel gezginler için arama akışının daha belirgin bir parçası haline getiriyor.

“Herkes ekonomiden bahsediyor. Kurucu ortak ve baş strateji sorumlusu Nate Blecharczyk bir röportajda, “İnsanların seyahat etmek istediğini biliyoruz” dedi. “Ayrıca satın alınabilirliğin insanların aklında olduğunu da biliyoruz. Bu nedenle, odaların bir kez daha alakalı olduğunu düşünüyoruz.” Bu yıl 300 milyon misafirin Airbnb’yi kullanmasının beklendiğini sözlerine ekledi.

Airbnb, şu anda tüm ev envanterinin yanı sıra platformda listelenen yaklaşık 1 milyon odaya sahip olduğunu söyledi. Şimdi, bu tek kişilik odaları bulmanıza yardımcı olmak için özel bir arama kategorisi eklendi; ve kendi deneyimlerimize göre, şirketin arama algoritması da şehir arama sonuçlarında varsayılan olarak daha fazla özel oda seçeneğini zorluyor.

İnsanların daha uygun fiyatlı seçenekler aradığı bir dönemde Airbnb, özel odaların %80’inden fazlasının gecelik 100$’ın altında olduğunu ve ortalama fiyatın gecelik 67$ olduğunu söyledi. Ve belki de, tamamen yabancılarla bir evde kalma fikrine zaten kapılmayan gezginler için bir havuç olarak (muhtemelen Airbnb’nin ölçeklenirken tüm ev fikrini odalara taşımasının nedenlerinden biri), bazılarını yapıyor. “özel” özelliklerden daha belirgin.

Artık bu odaların mahremiyet durumu hakkında daha fazla ayrıntıya sahip olacaksınız: banyonuz ortak mı yoksa ayrı mı olacak; kapıda kilit olup olmadığı; ortak ortak alanlar hakkında bilgi; ve tesiste başka kimler kalıyor olabilir.

Yeni özel oda deneyimi, şirketin altı ayda bir ürün piyasaya sürme döngüsünün bir parçası olarak sunuluyor. Odalar güncellemesi muhtemelen bunun içinde en dikkate değer olanıdır: Sitedeki yeni bir deneyimden bahsediyor ve aynı zamanda insanların zirveden sonra kesinlikle tekrar seyahat etmek istedikleri bir zamanda seyahat endüstrisinin kendisini nasıl doğru boyutlandırmaya çalıştığının altını çiziyor. -Covid-19, aynı zamanda hesap bakiyelerinin ve daha geniş ekonomik sorunların da bilincindedir.

Bu arada, daha büyük sürümde en az 50 yeni özellik ve mevcut özelliklerde yükseltmeler var.

Görsel Kaynakları: Airbnb

Bunlar arasında, hem fiyatlandırma hem de kurallar açısından bir konuğun kalışıyla ilgili şeffaflığı artırmak için daha fazla ince ayar var. Bunlar, kullanıcılardan ayrı temizlik ücreti alınmadığı ve tamamlamalarının beklenmediği otel rezervasyonlarıyla daha iyi rekabet edebilmek için uygulanmaktadır. kontrol etmeden önce uzun bir görev listesi.

Bu amaçla, toplam fiyat gösterimi — İlk olarak geçen yıl tanıtılan — Airbnb’nin ayak izi genelinde daha geniş bir şekilde kullanıma sunulacak. Bu, vergilerden önceki fiyatları gösterir, ancak temizlik ücretleri gibi diğer ücretler dahildir. Tersine, ev sahipleri konukların vergilerden sonra ne kadar ödediğini görebilir, böylece kullanıcılar yer aradığında tesislerini belirlenen belirli fiyat filtresi parantezlerine sığdırmak için ücretlerini buna göre ayarlayabilirler.

Görsel Kaynakları: Airbnb

Ek olarak, ödeme şikayetlerini ele almak için Airbnb, ev sahiplerine yönelik uygulamasını anahtarı iade etme, çöpü atma ve ışıkları kapatma gibi bir dizi sabit temel talimatla güncelledi. Ev sahipleri başka özel gereksinimler ekleyebilir ve karşılığında konuklar ödeme deneyimi hakkında geri bildirimde bulunabilir.

Airbnb, şirketin odalara yeniden odaklanmasının yanı sıra, şirket için büyüyen bir segment olan uzun süreli konaklama deneyimini geliştirmeye de odaklanıyor. Blecharczyk, rezerve edilen gecelerin kabaca %20’sinin daha uzun süreli (28 gün veya daha fazla) bir konaklamanın parçası olduğunu söyledi.

Seyahat platformu, üç aydan uzun konaklamalar için daha az hizmet ücreti almaya başlayacak. Neyin “daha az” olduğunu genişletmedi. Ayrıca şirket, ABD’deki tüketicilerin 28 günden uzun konaklamalar için banka havalesi yoluyla ödeme yapmasına izin verecek.

Mali hizmetler cephesinde Airbnb, ABD ve Kanada’da bulunan kullanıcıların altı hafta boyunca dört faizsiz ödeme başvurusunda bulunmasına izin vermek için Klarna ile ortaklık kurdu. Ek olarak, ABD merkezli kullanıcılar bu özelliği kullanarak 500 ABD dolarının üzerindeki rezervasyonlar için aylık ödeme yapabilirler.

Görsel Kaynakları: Airbnb

Mart ayında Bernstein, müşterilerine Airbnb’ye olumlu bakan bir not göndererek platformdaki kayıtların %90’ından fazlasının bireysel veya küçük ölçekli sahipler tarafından listelendiğini belirtti. Analistler, bu küçük ölçekli mülk sahiplerinin çoğunluğunun Airbnb’yi kullandığını ve bu hizmetin benzersizliği ile avantaj sağladığını ekledi.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın