Erdoğan: 14 Mayıs destanını aramıza yeni katılan ve katılacak dostlarımızla yazacağız

Erdoğan: 14 Mayıs destanını aramıza yeni katılan ve katılacak dostlarımızla yazacağızCumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan İl Başkanları toplantısında konuştu. Erdoğan şunları söyledi:

“BİR KEZ DAHA ZAFERE ULAŞACAĞIMIZDAN ŞÜPHE DUYMUYORUZ”

“AK Parti, kurulduğu 2001 Ağustos’undan beri girmiş olduğu bütün seçimlerden birinci olarak çıkmış, 20 yılı aşkın kesintisiz iktidarda kalmış olarak demokrasi tarihimize ismini altın harflerle yazdırmış bir siyasi teşekküldür.

Geçtiğimiz 20 yılda ülkemize kazandırdığımız yaratı ve hizmetler saymakla bitmez. 14 Mayıs seçimlerinde de hem cumhurbaşkanlığında hem milletvekilliğinde bir kere daha zafere ulaşacağımızdan kuşku duymuyoruz.

Bu kutlu mücadelenin son dönemeci olan 14 Mayıs destanını, bir süredir beraber yol yürüdüğümüz, aramıza yeni katılan ve katılacak olan dostlarımızla, Cumhur İttifakı olarak inşallah herkesle yazacağız.”

“BU KOALİSYONUN GÜNDEMİNDE ÜLKENİN HİÇBİR MESELESİ YOKTUR”

“Artık karşımızda bir ittifak değil tıpkı eski Türkiye’de olduğu benzer biçimde tamamen kavga, ayak oyunu ve pazarlık üzerine kurulu bir koalisyon yapısı vardır. Altılı olarak süregelen, 8’li mi 10’lu mu olduğu bilinmeyen hale gelen koalisyonun 12 maddelik bildirisi, ülkemizin nereye sürüklenmek istediğinin yazılı ispatı.

(Millet İttifakı) Bay bay Kemal’i cumhurbaşkanı talibi olarak yayınlayan bu koalisyonun gündeminde ülkenin ve milletin hiç bir meselesi yoktur. Ne depremin yol açmış olduğu acılar ne depremzedelerimizin yürek sıkıntıları ne de zelzele yaralarının bir an önce sarılması ihtiyacı bunların gündeminde yer almıyor.

Bunların gündeminde ancak siyasi tutku var. Makam ve mevki paylaşımı var. Ülkenin kaynaklarının nasıl yağmalanacağı hesabı var. Milli birlik ve beraberliğimizi bozma niyeti var. 6’lı koalisyonun güçlendirilmiş parlamenter sistem diye başladığı yolculuğun sonu ilkin kumar masasına sonra at pazarlığından beter cumhurbaşkanı yardımcılığı ve milletvekilliği paylaşımı kavgasına çıktı.”

Ayrıntılar geliyor…

kaynak – sozcu, listelist

Similar Posts

Bir cevap yazın