Elon Musk, Twitter’ın karma medya ile uzun biçimli makaleleri destekleyeceğini doğruladı

rent a car 34

Twitter Notları özelliği, Twitter kullanıcılarının uzun biçimli içerik yayınlamasına izin ver platformda, bir göre, tekrar yoluna girmiş gibi görünüyor postalamak Salı günü Twitter sahibi Elon Musk’tan. Twitter sahibi, bir kullanıcının Twitter Notes projesinin yakın zamanda “Makaleler” olarak yeniden adlandırıldığını iddia eden tweet’ine yanıt olarak şirketin planlarını doğruladı.

Şirket Twitter Notları ilk olarak Haziran 2022’de kullanıma sunulduMusk’ın Twitter’ından önce kazanma, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Gana ve Birleşik Krallık’ta küçük bir yazar grubuyla yapılan bir deney olarak. Yazarlar, Twitter’da tüm Notlarını yazabilecekleri ve erişebilecekleri yeni bir “Yaz” sekmesine erişim kazandılar. Twitter profillerinde ayrıca, takipçilerinin ve diğer Twitter kullanıcılarının tüm uzun biçimli içeriklerini tek bir yerde görebilecekleri bir Notlar sekmesi olacaktır.

Twitter Notes, zengin biçimlendirmeyi ve yüklenen medyayı destekliyordu, şirket o sırada açıklamıştı, fotoğrafları, videoları, GIF’leri ve hatta tweet’leri gömme seçeneği de dahil. Yayınlandığında, yazarlar Notlarını tweetleyerek takipçileriyle paylaşabilir, onlar da diğer tweet’lerde olduğu gibi onları retweetleyebilir, DM’lerde paylaşabilir, yer imlerine ekleyebilir veya beğenebilirler.

Ancak Musk sosyal ağı satın aldığından bu yana geçen aylarda proje hakkında pek bir şey duyulmadığından Twitter Notlarının durumu bilinmiyordu. 44 milyar dolar. Platformer bildirildi Örneğin, Kasım 2022’de Notes süresiz olarak “duraklatılmıştı”. Ayrıca Musk, reklamsız olanlar da dahil olmak üzere okuma ve yazma ile ilgili diğer Twitter projelerini öldürmüştü. Kasım 2022’de aboneler için makaleler ve Onun Aralık ayında haber bülteni platformu Revue.

Şimdi görünen o ki Notes geri dönecek. Salı günü, Twitter kullanıcısı @FaustoChou, Notes’un adının Articles olarak değiştirildiğini tweetledi ve bu, belki de Twitter’ın yenilenen geliştirme çabalarına işaret ediyor. Ekran görüntüsü, daha önce olduğu gibi görünen Notes arayüzünün yanı sıra Twitter Paraları gibi diğer başlatılmamış özellikleri gösteriyordu.

Musk daha sonra tweet’e yanıt vererek Twitter’ın planlarını doğruladı.

“Bu, kullanıcıların karışık medya ile çok uzun, karmaşık makaleler yayınlamasına olanak tanıyacak. İsterseniz bir kitap yayınlayabilirsiniz,” diye yazdı Musk.

Twitter sahibi, şirketin Notlar veya Makaleler ile ilgili planları hakkında, insanların ne zaman erişim kazanacağı veya özelliğin ne zaman halka açılacağı da dahil olmak üzere, artık bilinebileceği gibi başka hiçbir ayrıntıyı paylaşmadı. Duyurunun zamanlaması, şirketin Instagram Konuları ve diğerlerinin artan rekabeti karşısında içerik oluşturucuları elde tutmak için çalıştığı bir zamana denk geliyor. hatta içerik oluşturuculara reklam gelirinden bir pay ödemekbazı içerik oluşturucuların ödemelerini dört veya beş rakamla netleştirdi.

Uzun biçimli içerik, başka bir Twitter rakibi olan Substack gibi, aksi takdirde bloglarında veya belki de haber bültenlerinde yayınlanacak makaleler için daha fazla dağıtım isteyen diğer içerik oluşturucuların – yazarların – elde tutulmasına yardımcı olabilir.

Bu yıl ve sonuncusu, her ikisinin de lansmanlarıyla doğrudan Twitter’ı hedef aldı. kısa biçimli Notlar Twitter’a çok benziyordu, aynı zamanda sohbet özelliği sohbetleri sosyal medyadan kendi platformuna taşıdı. Yanıt olarak, Twitter kullanıcılara izin vermeyi durdurdu Substack bağlantılarıyla tweet’leri retweetlemek, beğenmek veya yanıtlamak için. Twitter’ın artık, 240 karakterin ötesine geçenler de dahil olmak üzere, sohbetler için bir ev olarak kendini yeniden kurmanın ve mücadele etmenin bir yolu olarak kendi uzun biçimli içerik dağıtım özelliğiyle Substack’i alması mantıklı.

Musk, sınırı 4.000’e yükselterek ve ardından karakter sayısının Twitter’ı kullanmak için sınırlayıcı bir faktör olmaması gerektiği fikrine de açıktı. Twitter Blue aboneleri için 10.000 sosyal ağın sahipliğini aldıktan sonra.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın